Dolar : Alış : 4.8357 / Satış : 4.8444
Euro : Alış : 5.6599 / Satış : 5.6701
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin34°CAçık

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Abdullah Özyiğit: “Yeni Yıl Yeni Bir Başlangıç Olsun”

31 Aralık 2016 - 180 views
Ana Sayfa » Güncel » Abdullah Özyiğit: “Yeni Yıl Yeni Bir Başlangıç Olsun”

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, hukukun üstünlüğünün sağlandığı, işsizliğin ve yoksulluğun azaldığı, adaletsizliğin ve haksızlığın olmadığı, çağdaş ve aydınlık Türkiye’yi hep birlikte inşa etmenin mümkün olduğuna vurgu yaparak, yeni yılın başlangıç olmasını diledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, yeni yıl dolayısıyla yayınladığı mesajında; 2016 yılının her anlamda zor bir yıl olduğunu söyledi.

Türkiye’nin 2016 yılını yokluk ve yoksullukla geride bıraktığını ifade eden Özyiğit, 2017 yılına ekonomik krizin eşiğinde girdiğini belirterek, 2016 yılına ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:

BİR YILIMIZ DAHA HEBA OLDU

“Türkiye bir yılını da ‘başkanlık’ hayali ile heba etti. 2015’de başlayan şiddet ortamı 2016’da da artarak devam etti. Rejimi değiştirme heveslilerinin yönetiminde can ve mal güvenliği ortadan kalktı. Sokaklarda bombalar patladı. Sivil yurttaşlarımız, askerimiz, polisimiz şehit düştü. Çocuklarımız, çarpık eğitim sistemi nedeniyle yanarak yaşamını yitirdi. Kadın cinayetleri arttı, çocuk istismarları çoğaldı. Ülkemiz, kendini 2017’de daha çok hissettirecek bir ekonomik krizin eşiğine getirildi. Komşularımızın hemen hepsiyle ilişkilerimiz bozuldu. Bozulan ilişkiler, ticarete, ihracata, çiftçiye, köylüye, vatandaşa zam olarak yansıdı.

TÜRKİYE BUNLARI HAK ETMİYOR

Türkiye’nin bu olumsuzlukların hiç birini hak etmediğini vurgulayan Özyiğit, yeni yılın yeni bir başlangıç olması dileğiyle şunları söyledi:

“Yeni yıl yeni başlangıçlara vesile olsun. Hukukun üstünlüğünün sağlandığı, işsizliğin ve yoksulluğun azaldığı, adaletsizliğin ve haksızlığın olmadığı, çağdaş ve aydınlık Türkiye’yi hep birlikte inşa etmemiz mümkün. 2016 yılının ülkemize ve tüm insanlığa özgürlük, adalet, barış ve bereket getirmesini diliyorum.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım