Ankara Film Festivali’nden Mersin Üniversiteli Öğrencilere Ödül

0
47

ankara-film-festivali1

Bu yıl 25’inci kez gerçekleştirilen Ankara Uluslararası Film Festivali’nde Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Öğrencilerinin kısa filmi jüri özel ödülüne layık görüldü.

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin en köklü film festivallerinden olan Ankara Uluslararası Film Festivali 15 Haziran Pazar günü Ankara’da gerçekleştirilen ödül töreniyle sona erdi. Festivalde Ulusal Film kategorisinde 35, belgesel ve kısa film kategorisinde ise 57 film yarıştı.

Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü son sınıf öğrencilerinden Onur Otacı, Murat Kandemir ve Erhan Özelsancak tarafından Yapım-Yönetim III dersi kapsamında çekilen “Göz” adlı kısa filme, “Sinema-TV öğrencilerini teşvik etmek ve sergiledikleri çabayı onurlandırmak için” Jüri Özel Ödülü verildi.

Ekip adına Onur Otacı ödülü, oyuncu Deniz Çakır’ın elinden aldı. Öğrenciler ödüllü filminde, yaşamış olduğu göz hastalığı nedeniyle ışığa çıkamayan küçük bir çocuğun hikâyesi anlatılıyor.

ankara-film-festivali2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here