Dolar : Alış : 4.8000 / Satış : 4.8086
Euro : Alış : 5.5924 / Satış : 5.6025
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin33°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Atatürkçü Düşünce Derneği’nden Yaz Kursları

13 Haziran 2014 - 163 views
Ana Sayfa » Eğitim » Atatürkçü Düşünce Derneği’nden Yaz Kursları

add-mersin-yazkursu

İmece Haber Merkezi- Eğitim yılı boyunca 60 öğrenciye ücretsiz ders destek kursu veren Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Mersin Şubesi, yaz tatilinde de çeşitli dallarda ücretsiz kurslar düzenleyecek. Kurslar talep eden tüm ortaokul ve lise öğrencilerine açık olacak.

Atatürkçü Düşünce Derneği Mersin Şube Başkanı Saadet Bilir, 8 ay boyunca 60 öğrenciye Türkçe, Matematik, Fen, Sosyal Bilgiler, Fizik, Kimya, Matematik ve İngilizce dersleri için ücretsiz kurs verdiklerini hatırlattı.

Bilir, “Bu kurslar çok da faydalı oldu. Bir aile gibi olduk. Onları zaman zaman kültür etkinliklerine götürdük. Ankara gezisine götürdük. Hepsinin notları yükseldi. Geldiklerinde hepsi çocuktu ama biz onları dönem sonunda olgun bireyler olarak yolcu ettik. Şimdi yeni bir proje içindeyiz. Ankara gezisini en iyi anlatana Çanakkale gezisi ücretsiz, ikinci olana yarı fiyatına olacak” dedi.

Dernekteki kurslardan faydalanan öğrencilerin yaz döneminde dernekten kopmak istemediğini kaydeden Bilir, “Öğrencilerden talep gelince biz de hobi ve özel yetenek kursları düzenlemek istedik. Niyetimizi çocuklara anlattık, çok ilgi gördü. Satranç, yaratıcı drama, kentimizi ve değerlerini tanıyalım, tiyatro, serbest okuma, güzel yazı ve resim dallarında kurslar olacak. Bu kurslar pazartesi günü başlayacak. Pazartesi günü satranç ve yaratıcı drama, Çarşamba günü güzel, yazı, resim ve yoga, Cuma günü serbest okuma ve kentin değerleri, Cumartesi günü tiyatro kurslarımız olacak. Kayıtlarımız devam ediyor. Şu ana kadar 20 öğrenci başvurdu ama biz sayıyı artırmaya çalışıyoruz. Tüm başvurulara açığız.

Eğitmenlerimiz göreve hazır. Yaz boyunca kurs verecekler. Kurslar Eylül ayına kadar sürecek” dedi.

Bilir, Atatürkçü Düşünce Derneği olarak 8 ve 9 Temmuz günlerinde Bursa, Eskişehir ve Çanakkale’yi kapsayan bir gezi düzenleyeceklerini, gezi ücretlerinin 200 ve 275 lira seçenekli olacağını söyledi.

ADD iletişim: 0533 613 92 67, 0537 963 33 51, 0507 165 14 62

İmece Haber Merkezi – http://www.mersinimecehaber.com/mersin/addden-yaz-kurslari-h912.html

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım