Dolar : Alış : 5.7794 / Satış : 5.7898
Euro : Alış : 6.6943 / Satış : 6.7064
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Aytuğ Atıcı: “Anadolu Topraklarına Barışı ve Aydınlığı Getiren Şanlı Zafer Unutturulamayacak”

29 Ağustos 2016 - 188 views
Ana Sayfa » Güncel » Aytuğ Atıcı: “Anadolu Topraklarına Barışı ve Aydınlığı Getiren Şanlı Zafer Unutturulamayacak”

30-agustos-zafer-bayrami-aytug-atici

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, yayınladığı mesajla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı ve”30 Ağustos Anadolu topraklarında halkımıza barış ve huzur getirmiştir. 94 yıldır barış içinde yaşayan halkımız, basiretsiz, hırslı, hayalperest, kindar yöneticilerin elinde savaş bataklığına doğru sürüklenmektedir. Hem içeride, hem de dışarıda yürütülen yanlış politikaların bedelini halkımız canıyla, malıyla ödemekte; ülkemiz her geçen gün emperyalist güçlerin boyunduruğu altına girmektedir.” dedi.

Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı mesajında;

“Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat yönettiği ve İstiklal Savaşı’mızın kesin bir zaferle sonuçlanmasını sağlayan Başkomutanlık Meydan Muharebesi bir halkın emperyalist sömürüden, işgalden kurtulup; aydınlığa, tam bağımsızlığa doğru inançla ilerleyişinin başlangıcıdır. Anadolu topraklarında yakılan aydınlanma meşalesi sömürü altındaki tüm dünya halklarına da özgürlük yolunda antiemperyalist mücadelede örnek olmuş ve cesaret vermiştir.

30 Ağustos Anadolu topraklarında halkımıza barış ve huzur getirmiştir. 94 yıldır barış içinde yaşayan halkımız, basiretsiz, hırslı, hayalperest, kindar yöneticilerin elinde savaş bataklığına doğru sürüklenmektedir. Hem içeride, hem de dışarıda yürütülen yanlış politikaların bedelini halkımız canıyla, malıyla ödemekte; ülkemiz her geçen gün emperyalist güçlerin boyunduruğu altına girmektedir. Bu sebeple bugünkü 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları daha da anlam kazanmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Cumhuriyet kazanımlarını içine sindiremeyen yöneticiler bazen terör bazen başka gerekçelerle(!) Zafer Bayramı törenlerini engellemeye veya diğer ulusal bayramlarımızda olduğu gibi anlamını hafifletmeye çalışmaktadırlar. Bu çabalar, göğsünü gere gere “Zafer benimdir” diyebilen Cumhuriyet Halk Partililer tarafından boşa çıkarılacak, Anadolu topraklarına barışı, aydınlığı getiren şanlı zafer unutturulamayacak ve BARIŞ, HER ZAMAN HALKIMIZIN VAZGEÇİLMEZ AMACI OLACAKTIR.

Şanlı zaferimizin 94’üncü yılını kutluyor; Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyorum.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım