Dolar : Alış : 3.7967 / Satış : 3.8036
Euro : Alış : 4.6385 / Satış : 4.6469
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin15°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 936 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Aytuğ Atıcı: “Bilimin ve aklın gösterdiği yolu, gençlerimizin azmi ile birleştireceğiz.”

18 Mayıs 2016 - 9 views
Ana Sayfa » Güncel » Aytuğ Atıcı: “Bilimin ve aklın gösterdiği yolu, gençlerimizin azmi ile birleştireceğiz.”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili ve Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Aytuğ Atıcı,  19 Mayıs 1919’un Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık mücadelesinin başlattığı gün olduğunu belirterek, bu mücadelenin sadece işgalci güçleri yurttan kovmak değil, Anadolu’yu ortaçağ karanlığından kurtulduğu bir aydınlanma mücadelesi olduğunu ifade etti.

Atıcı’nın mesajı şöyle;

Büyük Önder Atatürk, bir halkın bağımsızlık, özgürlük ve yüzyıllardır süren esaretten kurtulmanın gününü doğum günü olarak kabul etmiştir. O gün yakılan özgürlük ateşi, dalga dalga tüm Anadolu’ya yayılmış, düşman kovulmuş Kurtuluş Savaşı kazanılarak Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Ardından Büyük Önder, aydınlanma devrimini başlatmış ve bu mücadele hiç bitmeyecek öngörüsü ile 19 Mayıs gününü azmin, gücün ve geleceğin sembolü olan gençlere armağan etmiştir.

Atatürk’ün Türk Gençliği’ne armağanı bağımsız, özgür, onurlu Cumhuriyet, ne yazık ki son yıllarda yeniden kuşatılmaya çalışılmaktadır. AKP iktidarı laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti ile olan sorununu intikam alırcasına her alanda olduğu gibi milli bayramlarımızı da şehrin bir köşesine sıkıştırarak “hafifletmeye, hatta hafızalardan silmeye” çalışmaktadır. Ancak bu kuşatma daha öncekiler olduğu gibi, emeline ulaşamayacaktır. Bilimin ve aklın gösterdiği yolu, gençlerimizin azmi ile birleştirerek, buna izin vermeyeceğiz; Büyük Önder’in açtığı yolda, çağdaş Türkiye hedefinde yılmadan, yorulmadan ilerlemeye devam edeceğiz.

Türk Gençliğinin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım