Başkan Genç’ten Engelliler Günü Mesajı

0
66

yenisehir-belediyesi-engelliler-parki

Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Toplumu oluşturan tüm bireylere eşit hak ve olanakların sağlanmasının, çağdaş devlet ve çağdaş toplum olmanın gereği olduğuna işaret eden Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim GENÇ:

Türkiye’de nüfusun yüzde 12.29′u yani 8.5 milyon kişi engelli, İhmal ve göz ardı gibi birçok nedenleri içine alan sistemden kaynaklı engellilik olgusuyla karşı karşıya bırakılmış insanlarımızın sorunlarının çözümü noktasında sağlık, eğitim, ulaşım, istihdam ve sosyal haklar gibi sorunlarının çözülmesi ve onlara daha iyi yaşam koşullarının sağlanması ile olanaklıdır. Ayrıca fiziksel yetersizlikleri nedeniyle insanların toplumdan dışlanmalarına yol açan çağ dışı anlayışların terk edilmesi de büyük önem taşımaktadır.

Biz Yenişehir Belediyesi olarak hizmetlerimizin etkili ve somut olabilmesi için sivil toplum örgütleri ve ilgililerin görüşü doğrultusunda İstemihan Talay Caddesi üzerinde bulunan Engelliler parkını yaparak Mersinde ikamet eden tüm engelli vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Ayrıca bölgemizde bulunan okullara, kaldırımlara, parklara engelli rampaları yaparak daha kolay bir sosyal yaşam sürmeleri için ekiplerimizi bu yönde seferber ettik. Önümüzdeki yıllarda da tüm engelli gruplarını kapsayacak olan Engelliler  Merkezini de hayata geçireceğiz.

Dünya Özürlüler Günü’nde tüm yurttaşlarımıza sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyor, saygı ve sevgilerimi iletiyorum.”dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here