Dolar : Alış : 5.6134 / Satış : 5.6235
Euro : Alış : 6.4316 / Satış : 6.4432
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin28°CHafif Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 939 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Genç’ten “Engelsiz Lunapark” Projesine Tam Destek

21 Ocak 2015 - 156 views
Ana Sayfa » Eğitim » Başkan Genç’ten “Engelsiz Lunapark” Projesine Tam Destek

engelsiz-lunapark-yenisehir-belediyesi1

Özel bir firma tarafından düzenlenen ve çocukların hayal gücü ile yaratıcılıklarını arttırmayı amaçlayan Geleceğin Mucitleri yarışmasına, “Engelsiz Lunapark” projesiyle katılan Mersin Toros Koleji 7. Sınıf öğrencileri projesini tanıtmak ve görüşlerini almak için Başkan İbrahim Genç’i makamında ziyaret etti.

Engelsiz Lunapark projesini tasarlayan öğrencilerden Nazlıcan Ateş yaptığı açıklamada; Engellilerin sorunu sadece kendilerinin değil tüm insanlığın sorunudur. Ancak bugüne kadar engelliler için yapılan çalışmalar genellikle yetişkinlerin faydalanabileceği çalışmalar oldu. Çocukların yaşamını kolaylaştıran çalışma ve proje pek yapılmadı. İşte biz bu sebeple çocukları düşünerek Engelsiz Lunapark projesini tasarladık. Bugün de buraya gelerek hem bu projeyi size anlatmak hem de bilgilerinizden faydalanarak varsa projemizdeki eksiklikleri tamamlamak istedik, sizin de bu projeye sahip çıkacağınıza inanıyoruz, dedi.

Başkan Genç’te yaptığı açıklamada; Biz Yenişehir Belediyesi olarak her zaman engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak çalışmalar yapmaya gayret ettik. Mersin’de ilk defa bir engelliler parkını yaparak, engelli gençlerimizin hizmetine sunduk. İlimizde faaliyet gösteren çeşitli engelli derneklerine ihtiyaçlarına uygun malzeme yardımında bulunuyoruz. Şimdi de Mersin’deki tüm engelli gurupların faydalanabileceği “Engelliler İş Geliştirme ve Eğitim Merkezi” ni yapıyoruz. Arsası hazır olan ve proje aşaması tamamlanan bu projeyi önümüzdeki yıllarda tamamlayarak engelli vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Sizin hazırlamış olduğunuz proje de oldukça iyi bir proje. Bu projeyi daha da geliştirip uygulanabilir hale getirdiğinizde, Yenişehir Belediyesi olarak size seve seve destek oluruz. Ayrıca bu yaşta böyle sosyal bir projeyi tasarlayıp hayata geçirmek istediğiniz için sizi yürekten kutluyorum, dedi.

engelsiz-lunapark-yenisehir-belediyesi2

 

Yenişehir Gündem

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım