Başkan İbrahim Genç 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kutladı

0
40

ibrahim-genc-23-nisan

Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının ve Ulu Önder Atatürk’ün bu günü çocuklara bayram olarak armağan etmesinin 95. yıldönümünü kutladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocukların coşkusunu ve sevincini paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Başkan Genç:

“Türk Milletinin en büyük iftihar kaynağı ve üzerine en fazla titremesi gereken kurumun TBMM olduğunun bilincindeyiz. Bu yüzden Meclisimize sahip çıkmak, milletimize ve onun iradesine sahip çıkmak demektir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi Yüce Önder Atatürk’ün çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir.

Bu anlamlı günde çocuklarımızın sergilemiş olduğu coşku, Türkiye’nin geleceğinin emin ellerde olduğunu göstermesi yönünde bizleri sevindirmiş, çağdaşlaşma ve aydınlanma hareketinin başarıyla sürdürüleceği konusunda umutlarımızı arttırmıştır. Çocuklarımızın, uygarlığın tüm ürünlerinden yararlanarak en iyi biçimde yetişmesi amacıyla gösterilen çabalar, aydınlık yarınların kurulmasıyla eşdeğerdir. Kendinizi her konuda geliştirmeli, bilgiye, öğrenmeye, yeniliklere açık olmalı, araştırmalı, sorgulamalı, aklın ve bilimin yol göstericiliğinden ayrılmamalısınız. Yarının gençleri ve büyükleri olarak, Ulusumuzun güven ve desteği ile her zaman başarılı olacağınıza yürekten inanıyoruz.

Yarınların güvencesi olarak gördüğümüz sizlerin, geleceğe en iyi biçimde hazırlanmanızı, uygarlığın ürünlerinden yararlanmanızı, çağdaş bir eğitim almanızı ve bilgi çağının gerektirdiği birikim ve donanımla yetiştirilmenizi amaçlıyoruz. Mutlu bir yaşam sürmenizi sağlayacak ortam ve olanaklar sunmak, beklentilerinize, sorunlarınıza çözüm üretmek, temel hedeflerimizdendir.

Sizleri seviyor ve sizlere güveniyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun.”dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here