Başkan İbrahim Genç’ten Gaziler Günü Mesajı

0
31

ibrahim-genc-gaziler-gunu

Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Genç mesajında “Yakın tarihimizin en son ve en büyük savaşı olan ve bir milletin küllerinden yeniden doğmasını sağlayan Kurtuluş Savaşının, bu milletin tarihinde nasıl yer ettiğinin” önemine değindi.

Ülkemiz, içinde bulunduğu coğrafi, askeri ve siyasi konumu itibariyle geçmişten günümüze sürekli olarak iç ve dış odakların tehditlerine maruz kalmış ve bu tehditlere karşı yapmış olduğu vatan savunmasında pek çok asker, polis ve sivilini şehit ve gazi vermiştir. Şehit ve gazilerimizin emaneti olan vatanımıza, milli birlik ve beraberliğimizden taviz vermeden sahip çıkmak, tarih sahnesinde var olduğumuz günden bugüne kadar başı dik, onurlu bir şekilde hayat süren bu milletin mensuplarının en başta gelen hassasiyeti olmuştur. Onlar, onurlu bir yaşamın nasıl inşa edileceğini can vererek, yaralar alarak, acılar çekerek öğrettiler bize. Şehitlerimizin ve gazilerimizin mücadelesini, fedakârlıklarını, cesaretlerini idrak ettiğimiz zaman, bizleri bir arada tutan manayı hiçbir güç ortadan kaldıramayacaktır.

Kahraman gazilerimize gereken ilgi ve hassasiyetin her yerde ve her zaman mutlaka gösterilmesini isteyen Başkan Genç:Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal rütbesi ve Gazi unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Gününü kutluyorum. Bu vesileyle aramızdan ayrılmış gazi ve şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm gazilerimizi saygıyla selamlıyorum dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here