Dolar : Alış : 4.8357 / Satış : 4.8444
Euro : Alış : 5.6599 / Satış : 5.6701
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin34°CAçık

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan İbrahim Genç’ten İnsan Hakları Günü Mesajı

10 Aralık 2016 - 137 views
Ana Sayfa » Belediye » Başkan İbrahim Genç’ten İnsan Hakları Günü Mesajı

ibrahim-genc

Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Genç mesajında;

“Bugün İnsan Haklarının ilk kez ulusal düzeyden, evrensel düzeye çıkaran Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin kabulünün 68. yıldönümünü kutlamaktayız. Birleşmiş Milletler Örgütü’ nün kurucu üyelerinden olan Türkiye Evrensel Bildirgeyi ilk kabul eden 50 ülke arasında yer almıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin benimsediği değerler sisteminin temelinde, evrensel değerler olan bireye saygı ve bireysel özgürlükler bulunmaktadır.

Günümüzde insan haklarının yalnızca korunması değil, sürekli ileri götürülmesi ve geliştirilmesi, insan hakları savunucularının sayısının arttırılması, temel hak ve özgürlükler ve demokrasi değerlerinin kural haline getirilmesi mücadelesinde insan hakları savunusunun bir güç haline getirilmesi ve yaşamla buluşturulması temel bir görev olarak önümüzde durmaktadır. Bir ülkenin uygarlık düzeyi bilim ve teknoloji alanındaki başarıları kadar, insan haklarına gösterdiği saygıyla ölçülü olmuştur.

İnsan Hakları Gününü bu düşüncelerle kutluyor, insan haklarının ve temel özgürlüklerin tüm dünyada saygı gördüğü ve korunduğu güvenli ve aydınlık yarınlar diliyorum.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım