Başkan Kocamaz’dan Kadir Gecesi Mesajı

0
41

kadir-gecesi-baskan-burhanettin-kocamaz

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Kadir Gecesi dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

23 Temmuz akşamı kutlanacak olan Kadir Gecesi’nin, Mübarek Ramazan ayı içerisinde bin aydan daha hayırlı bir gece olduğunu ifade eden Başkan Kocamaz, “Bu geceyi özel ve kutsal kılan, bizim rehberimiz ve kurtuluşumuz olan yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’in bu gecede inmeye başlamasıdır. Bu sebepten dolayıdır ki, bir rahmet olarak gönderilen Kuran-ı Kerim’in bu gece indirilmesi, bizlerin bu geceyi sevinç ve mutlulukla karşılamasına vesile olmaktadır.” dedi.

Kuran-ı Kerim’in, tüm insanlığı tek Allah’a inanmaya, iyiliğe, güzelliğe, adalete, ahlaklı ve faziletli olmaya davet ettiğini kaydeden Başkan Kocamaz, “Yüce kitabımızın bu gece inmesi bizleri ne kadar mutlu etse de, yine bugünlerde yaşadığımız acı olaylar da bir o kadar üzmektedir. Cenab-ı Allah’tan dileğim, şu an dünyanın birçok bölgesinde devam eden savaşların, acıların, kanın, gözyaşının ve ölümlerin biran önce sona ermesidir. İnsanların kardeşlik, barış ve sevgi içerisinde yaşayabileceği bir dünya arzu ediyorum. Zaten Kadir Gecesi inmeye başlayan Kuran-ı Kerim’de de Yüce Allah bizlere bunları emrediyor. İnşallah Kadir Gecesi; Suriye’de, Filistin’de, Musul’da, Kerkük’te, Doğu Türkistan’da ve dünyanın diğer coğrafyalarında akmakta olan Müslüman kanının durması için bir müjde olur.” dedi.

Başkan Kocamaz mesajının sonunda, “Genelde tüm İslam aleminin, özelde de bütün hemşehrilerimin Kadir Gecesi’ni kutluyor, Yüce Allah’tan bizleri Ramazan Bayramı’na kavuşturmasını niyaz ediyorum.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here