Dolar : Alış : 4.8357 / Satış : 4.8444
Euro : Alış : 5.6599 / Satış : 5.6701
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin34°CAçık

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Rıza Turan Cumhuriyet Bayramı’nı Kutladı

28 Ekim 2014 - 99 views
Ana Sayfa » Güncel » Başkan Rıza Turan Cumhuriyet Bayramı’nı Kutladı

riza-turan-29-ekim

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Yenişehir İlçe Başkanı Rıza Turan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

İşte Başkan Turan’ın mesajı:

Büyük Türk milletinin yaşamında seçkin ve anlamlı bir yeri olan ve Büyük Önderimiz Atatürk’ün önderliğinde, milletimizden alınan güçle 29 Ekim 1923 de kurulan, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin 91. yıl dönümüne, bütün yurtta olduğu gibi, cennet yurt köşemiz Mersin Yenişehir İlçesinde ’de sevinç ve coşku içerisinde ulaşmış bulunuyoruz.

Gururla kutladığımız Cumhuriyetimizin 91. kuruluş yıl dönümünde, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bu vatan topraklarının bütünlüğünü ve Atatürk’ün Türk gençliğine ve Türk milletine en büyük emaneti olan Cumhuriyeti ve Cumhuriyetin tüm kurumlarını, birlik ve beraberlik içinde korumanın azmi ve kararlılığı içinde görevimizin başında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isterim.

Çağdaş, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan ülkemizi, Atatürk’ün gösterdiği hedefe taşıyabilmek ve bu çizgiden kopmadan, ülke kalkınmasını sağlamanın yolunun, O’nun ilke ve devrimlerinin ışığında çok çalışmaktan, birlik ve beraberliğimizi korumaktan geçtiğini hiçbir zaman unutmamalıyız. Ülkemiz insanlarının çağdaş dünya ile bütünleşmesinin ve uygarlığın tüm nimetlerinden en üst düzeyde yararlanmasının da, yine Cumhuriyet şemsiyesi altında kenetlenerek çok çalışmaktan geçeceği asla unutulmamalıdır.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ‘Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bunlara sahip çıkın’ demiştir.

Bu duygularla, Cumhuriyet coşkusu içinde, Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 91. yılını kutluyor, tüm vatandaşlarımızla birlikte cumhuriyet coşkusunu yüreğinde yaşayan herkese, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
‘YAŞASIN CUMHURİYET,YAŞASIN BAĞIMSIZLIK
KAHROLSUN EMPERYALİZM VE İŞBİRLİKÇİLERİ’

RIZA TURAN
CHP YENİŞEHİR İLÇE BAŞKANI

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım