Dolar : Alış : 5.7794 / Satış : 5.7898
Euro : Alış : 6.6943 / Satış : 6.7064
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bilimsel ve Laik Eğitim İçin 13 Şubat’ta Boykot Var!

12 Şubat 2015 - 143 views
Ana Sayfa » Eğitim » Bilimsel ve Laik Eğitim İçin 13 Şubat’ta Boykot Var!

Birleşik Haziran Hareketi oluşumu ve Eğitim-Sen Mersin Şubesi 13 Şubat Cuma günü “Bilimsel ve Laik Eğitim” için okullarda boykot çağrısı ve protesto eylemi düzenleyecek.

Mersin Birleşik Haziran Hareketi Etkinliği
Saat 09.00 : Gençlik Kültür Evi’nde Alternatif Eğitim, Alternatif Müzik, Alternatif Tiyatro (Muğdat Camii Civarı, Gazi Asm Arkası)
Saat 10.30 : Palmiye Mahallesi Alternatif Eğitimi (Piri Reis İÖ Okulu Karşısı)
Saat 12.00 : Gençlik Kültür Evi’nden Forum Avm’ye yürüyüş
Saat 13.00 : Forum Avm önü Alternatif Eğitim Programı

Eğitim-Sen Etkinlik Programı;
Saat 10.30 Forum Mersin AVM’de toplanma ve Cemevi güzergahında yürüyüş.

Birleşik Haziran Hareketi (Haziran) 13 Şubat’ta gerçekleştirilecek Laik ve Bilimsel Eğitim Boykotu için velilere mektup yazdı. 13 Şubat günü AKP iktidarını gerici ve dinsel eğitim politikaları konusunda uyarmak için çocuklarını okula göndermeyeceklerini belirten Haziran, boykotun gerçekleşeceği gün “alternatif dersler, çocuk oyunları ve şenlikler” hazırlanacağını açıkladı.

Velilere, ”Biz, çocukların gözlerindeki kararlılığı, inadı ve umudu sürekli kılabilmek için Bilimsel ve Laik Eğitim İçin Ayaktayız ve BOYKOT’tayız. Ya Siz?” denilen mektupta şu ifadelere yer verildi:

“Sevgili Veli,

Bir çocuğun gözlerine bakalım. Bir Çocuğun gözlerinde yetişkinlerin görebileceği, çocuğu çocuk yapan üç önemli şey vardır: KARARLILIK, İNATÇILIK VE UMUT.

Kararlılık, inat ve umut daha küçükken bir çocuğun elinden alınırsa onu hayat boyu bekleyen şey güce ve güçlüye itaat etmek olur.Kararlılık, inat ve umut çocuklarımıza sunabileceğimiz bilimsel ve laik eğitimle mümkün olur. Çünkü bir çocuk ancak sorgulayarak, eleştirerek ve şüphe duyarak kararlılığını, inadını ve umudunu koruyabilir.

Biz, çocukların gözlerindeki kararlılığı, inadı ve umudu sürekli kılabilmek için Bilimsel ve Laik Eğitim İçin Ayaktayız ve BOYKOT’tayız. Ya Siz?

13 Şubat’ta iktidarı uyarmak için çocuklarımızı okula göndermiyoruz. O günü çocuklarımıza ayıracağız. Alternatif dersler, çocuk oyunları ve şenliklerle özgür bir geleceğe olan umudumuzu güçlendireceğiz.

Sizleri Bekliyoruz.

Dayanışmayla…”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım