Buika Yenişehir Belediyesi Kültür Merkezi’nde Sahne Aldı

0
111

buika-yenisehir-kultur-merkezi

İspanyol aşk şarkılarının tutkulu sesi Buika, 13. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında Mersinli sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Yenişehir Belediyesi’nin henüz açılışını gerçekleştirmediği Türkiye’nin en büyük kültür merkezlerinden biri olan Yenişehir Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahne alan Buika, ağırlıklı olarak Haziran başında çıkardığı yeni albümü ‘La Noche Mas Larga’da yer alan şarkılarından oluşan repertuvarını seslendirdi. Türkiye’nin her köşesinden sanatseverin ilgi gösterdiği konseri yaklaşık bin 500 sanatsever dinledi.

Vali Yardımcısı Nihat Karabiber, Yenişehir Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan, Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Akdeniz Belediye Başkanı Vekili Bedrettin Gündeş, Toros Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Tayyar Şen, İl Kültür ve Turizm Müdürü Bahaettin Kabahasanoğlu, Mersin Barosu Başkanı Alpay Antmen ve Festival Yürütme Kurulu Başkanı Selma Yağcı da konseri takip edenler arasındaydı.

Sanatseverlerin alkışları arasında sahneye çıkan Buika, Haziran ayında çıkardığı yeni albümü ‘La Noche Mas Larga’da yer alan şarkılarından oluşan repertuvarını seslendirdi. Buika’nın kendi şarkıları ile Siboney, Ne Me Quitte Pas ve Throw It Away gibi klasiklere de kendine has yorumunu katarak hayranlarına muhteşem bir gece yaşattı. Buika, yaklaşık 2 saat süren sahne performansı ile gecenin sonunda hayranlarının çiçek yağmuru altında sahneyi terk etti.

 

[nggallery id=4 template=caption]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here