CHP Lideri, Umut Oran’ın Adaylığı İle İlgili Konuştu

0
51

umut-oran-kemal-kilicdaroglu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aday listesine alınmayan ancak, kalp spazmı geçiren Mustafa Baysan’ın yerine Mersin’den 4. sırada aday gösterileceği iddia edilen Umut Oran’la ilgili konuştu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Umut Oran’ın Mersin’den kontenjan dördüncü sırada aday gösterilen ve kalp spazmı geçiren Mustafa Baysan’ın yerine aday gösterileceği iddiaların sorulması üzerine, “Arkadaşlar konuyu değerlendiriyorlar, bakıyorlar. İl başkanımız orada, milletvekilimiz orada, diğer arkadaşlar orada. Değerlendireceğiz. Tabi bu arada sağlık sorunu yaşayan dördüncü sıra arkadaşıma da geçmiş olsun dileklerimi ileteyim” diye cevapladı.

UMUT ORAN: “GÖREVDEN KAÇMAM”

7 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı yapılmayan CHP Milletvekili Umut Oran, Mersin’nden dördüncü sıradan aday gösterileceğine ilişkin gelişmelerden haberdar olduğunu söyledi.

Oran, “Genel başkan ne görev verirse, bir partili olarak onu yerine getirme gayreti içerisinde olurum. Görevden kaçmam” dedi.

Umut Oran, Mersin’den boşalan dördüncü sıra milletvekilliği aday yapılacağı konusunda genel başkan ile henüz bir görüşmesi olmadığını belirtti.

Oran, şunları söyledi:

“Genel başkana ‘tamam’ deme ya da dememe durumumuz olmaz, o ne görev verirse bunu bir partili olarak yerine getiririm. Şu anda da partimiz için çalışıyorum. Aday yapılsam da yapılmasam da partimizin başarısı için elimden geleni yapmaya gayret ederim.”

Umut Oran’ın aday gösterilmemesi CHP’de şaşkınlık yaratmıştı. Çalışkanlığı ve son dönemlerde hedef alınması Oran’a olan ilgiyi daha da artırdı. Oran’ın yeniden aday gösterilmesine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, karar verecek. Bu arada aday gösterilmeyen CHP Mersin milletvekillerinin de boşalan dördüncü sıra için kontenjan bekledikleri öğrenildi.

Kaynak: Saygı Öztürk / Sözcü Gazetesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here