Dolar : Alış : 5.5498 / Satış : 5.5598
Euro : Alış : 6.3900 / Satış : 6.4015
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin29°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP Milletvekili Aday Adayları Ön Seçim İstiyor

02 Şubat 2015 - 221 views
Ana Sayfa » Güncel » CHP Milletvekili Aday Adayları Ön Seçim İstiyor

chp-aday1

Mersin’de 2015 Genel seçimlere girmeyi düşünen CHP milletvekili aday adayları, ön seçim yapılması için il başkanlığına dilekçeyle başvurdu.

İşte o dilekçe;

CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL BAŞKANLIĞINA ANKARA

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin’de %40-50 oy alma potansiyeline her zaman sahiptir. Hem demografik yapımız hem potansiyel sol gücümüz, hem de geçmiş seçim sonuçları bize bunu açıkça göstermektedir.
Ancak yerel seçimde Mersin Büyükşehir belediyesindeki 10 yıllık CHP iktidarını ve kazanacağımızı düşündüğümüz 3-4 ilçede kaybetmemiz, CHP’li üyelerimiz ve oy veren seçmenlerimizi fazlasıyla üzmüş ve moralsiz bırakmıştır.

Mersin’de üç partinin de (CHP, AKP, MHP) oylarının birbirine yakın olduğunu da görmekteyiz. Bu tablodan birinci parti olarak çıkabilmenin, potansiyel gücümüzü harekete geçirmenin ve daha fazla sayıda milletvekili çıkarmanın ön koşulu; partimizin milletvekili adaylarını kontenjansız bir şekilde bütün üyelerin katılımı ile hakim huzurunda ön seçimle belirlemesidir.

Parti içinde uygulanacak ön seçim; partimizin ülkeye demokrasi getirme çabasının bir parçası olarak seçimlerde de kullanacağımız bir argüman olacağı gibi, parti içi demokrasi söylemlerimizin de gerçek olduğunun kanıtı olacak, inandırıcılığımızı arttıracaktır.

Bu demokratik tercih, örgütümüzün ve bütün aday adaylarımızın, ilimiz coğrafyasının tamamına ulaşmalarını sağlayacak, yoğun yaşanan umutsuzluğu umuda dönüştürecek, kendimize olan güven duygularımızı geliştirecektir.

Koşulsuz, kontenjansız tüm üyelerimizin katılımı ile hakim huzurunda ön seçim istiyoruz. Üyelerimize inanıyor ve güveniyor, çıkacak sonuca uyacağımızı ve saygılı olacağımızı taahhüt ediyoruz.

Aşağıda imzası olan Mersin milletvekili aday adayları olarak, partimizin Mersin’deki başarısı için bu son derece önemli, gerekli ve zorunlu talebimizi Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Merkez Yürütme Kurulu, Parti Meclisi ve Parti Kamuoyunun dikkatine sunuyoruz.

Saygılarımızla.

Koşulsuz önseçim isteyen ve dilekçede imzası bulunan aday adayları;
Serdal Kuyucuoğlu, Necmettin İnandıoğlu, Ahmet Yorgun, Hüseyin Özcan, Süha Özen, Nevin Zaimoğlu, Ali Gültekin, Ali Koç, Rıza Turan, Yılmaz Şanlı, Mehmet Çiçek, Seyit Özananar, Hüseyin Çamak, Faruk Mehmet Akar, Sibel Gazi Tabel, Cavidan Demirağ, Hüseyin Yıldırım, Ersin Nas, Yaşar Kılınç, Aytuğ Atıcı, Ayla Oran Erciyas, Alptekin Eser, Saliha Adıcan, Mehmet Saydam

chp-aday2 chp-aday3

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım