CHP Taşeronu Kaldırdı!

0
538

chp-taseronu-kaldirdi1

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye’de 89 siyasi parti var ama sendikası olan tek siyasi parti CHP “ dedi ve toplu iş sözleşmesini imzaladı, çalışanlarla toplu iş sözleşmesi pastasını kesti, CHP çalışanları da Kılıçdaroğlu’na çiçek verdi.

CHP’de toplu iş sözleşmesi imzalanırken Genel Başkan Kılıçdaroğlu taşeron işçilerine seslendi ve “Sevgili taşeron işçileri, CHP’nin iktidarında sizin sendikanız olacak ve siz taşeron işçisi olmayacaksınız. Hepiniz özgür, bağımsız, sendikalı ve kadrolu işçi olacaksınız. Toplu sözleşme hakkınız olacak” dedi.

CHP ile Tez Koop-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi CHP Genel Merkezi’nde Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı törenle imzalandı. Kılıçdaroğlu, Türkiye’de 89 siyasi partinin bulunduğunu, ancak sendikası olan tek siyasi partinin CHP olduğunu söyledi.

chp-taseronu-kaldirdi3

CHP’de işçilerin, yöneticilerin ve siyasetçilerin gönül birliği içinde çalıştığını belirten Kılıçdaroğlu şöyle dedi;

“Bu vesileyle ben kamuda çalışan bütün taşeron işçisi kardeşlerime sesleniyorum: Sevgili taşeron işçileri, CHP’nin iktidarında sizin sendikanız olacak ve siz taşeron işçisi olmayacaksınız. Hepiniz özgür, bağımsız, sendikalı ve kadrolu işçi olacaksınız. Toplu sözleşme hakkınız olacak. CHP’nin genel başkanı olarak söylüyorum, biz emekten, alın terinden, güzellikten, kazançtan yanayız. Herkesin kazanmasını, herkesin üretmesini, her evde huzur olmasını istiyoruz. Bunun yolu herkes çalışırken geleceğe umutla bakmalı, geleceğini ‘yarın ne olacağım’ diye bir kaygı üzerine kurmamalı. Geleceğini güven içinde inşa etmeli. Bunun yolu da taşeron işçiliği bitirmektir. Bu sözü, bu sözleşmeyi imzalarken veriyorum; inşallah CHP iktidarında taşeron işçi kavramı olmayacak, eğer bir kavram olacaksa uluslararası adı olan sendikalı hak arayan işçi kavramı olacaktır. Türkiye’ye yakışan da budur. CHP olarak biz, bu sözümüzün arkasında duracağız.”

Kılıçdaroğlu, toplu iş sözleşmesini, taşeron işçilere verdiği sözün de sözleşmesi olacağını belirterek, imzaladı.

chp-taseronu-kaldirdi4

-Toplu iş sözleşmesi pastası kesildi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya da Türkiye’de tek sendikal örgütlü parti olmaktan gurur duyduklarını söyledi.

Türkiye’nin şartları üzerinde bir toplu iş sözleşmesinin imzalandığını ifade eden Akkaya, eksikliklerin zaman içinde giderileceğini kaydetti.

Tez Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Osman Gürsu da imzalanan toplu sözleşmenin, CHP’nin, emeğe ve emekçiye saygısının bir göstergesi olduğunu belirterek, taşeron konusunda verilen mücadeleyi takdire şayan bulduklarını söyledi.

Daha sonra Kılıçdaroğlu, çalışanlarla toplu iş sözleşmesi pastasını kesti. CHP çalışanları, Kılıçdaroğlu’na çiçek takdim etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here