Dolar : Alış : 5.5498 / Satış : 5.5598
Euro : Alış : 6.3900 / Satış : 6.4015
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin29°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 939 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP Yenişehir Gençlik Kolları Suruç’taki Terör Saldırısını Kınadı

21 Temmuz 2015 - 333 views
Ana Sayfa » Gençlik » CHP Yenişehir Gençlik Kolları Suruç’taki Terör Saldırısını Kınadı

chp-yenisehir-genclik-suruc-katliami-protesto1

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Yenişehir İlçe Gençlik Kolları ve Halk-Lis Mersin örgütü üyeleri Şanlıurfa’nın Suruç İlçesinde meydana gelen terör saldırısını kınadı ve hayatını kaybedenleri andı.

Merkez Yenişehir İlçesi’nde bulunan Forum Mersin meydanında gerçekleşen basın açıklamasına CHP Mersin Milletvekili Hüseyin Çamak, İl Başkanı Abdullah Özyiğit, Yenişehir İlçe Başkanı Hüseyin Özveren, il-ilçe kadın ve gençlik kolları üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

“AKP hükûmetinin dış politikadaki başarısızlığı bizi her gün biraz daha bilinmezin içine çekmektedir.”

Yenişehir İlçe Gençlik Kolları adına basın açıklamasında bulunan Gençlik Kolları Başkanı Ali Öztürk, “Şanlıurfa’da meydana gelen cani saldırıyı nefretle lanetliyoruz! Hepimizin başı sağ olsun. Aslında en başından beri beklenen ve korkulan oldu. AKP hükûmetinin başta Suriye politikası olmak üzere Büyük Ortadoğu Projesine alet olmasıyla birlikte dış politikadaki başarısızlık ve basiretsizliği bizi her gün biraz daha bilinmezin içine çekmektedir.” dedi.

“MİT müsteşarını ve İçişlerini Bakanı’nı derhal istifaya çağırıyoruz.”

Öztürk, “AKP hükûmeti’nin Suriye’de Esad’a karşı savaşan gruplara maddi destek ve silah yardımında bulunması sonucu ortaya çıkan IŞİD ve benzeri terörist gruplar Suruç’taki bombalı saldırıda görüldüğü gibi silahlarını ülkemize ve bizlere doğrultmuş ve büyük bir tehdit unsuru oluşturmuşlardır. Vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamakla mükellef olan güvenlik güçleri zafiyet halindedir, hükûmet ise bu durumu sessizce izlemektedir. Ülkeden bihaber olan MİT müsteşarını ve İçişlerini Bakanı’nı derhal istifaya çağırıyoruz.”

“Suruç’taki acımızla Adıyaman’daki acımızın farkı yok.”

Suruç’ta katliamın yaşandığı gün Adıyaman’da da 22 yaşındaki genç asker arkadaşımızı başka bir terörist grup katletmiştir. Suruç’taki acımızla Adıyaman’daki acımızın farkı yok. Bu ülkede gençlere kıyıyorlar.  Üretmekten, paylaşmaktan, genç fikirlerden korkuyorlar. Bu katliamların faillerini tanıyoruz ve azmettiricilerini de tanıyoruz. Savaş isteyenlere inat, gelin Halkların kardeşliğini yaşatalım, bir olalım bütün insanlık suçlarının hesabını soralım.

Suruç’ta katledilen Kardeşlerimizin Hayallerini Gerçekleştireceğiz:”Kobani’ye kütüphane ve oyun parkı”

Başkan Ali Öztürk, “Bugün Genel Başkan Yardımcılarımızın da ifade ettiği gibi, Cumhuriyet Halk Partisi olarak Suruç’ta katledilen genç arkadaşlarımızın uğruna can verdikleri hayallerini gerçekleştireceğiz. CHP’li belediyeler Kobani’ye kütüphane ve oyun parkları yapacaklar. Bizler de CHP Mersin Gençlik Örgütleri olarak Kobani’deki çocuklar için oyuncak ve kitap toplayacağız.” dedi.

Basın açıklamasının ardından CHP’li grup “Faşizme karşı omuz omuza”, “Katil IŞİD, işbirlikçi AKP”, “Yaşasın Halkların kardeşliği” sloganları atarak dağıldı.

chp-yenisehir-genclik-suruc-katliami-protesto2

chp-yenisehir-genclik-suruc-katliami-protesto3

chp-yenisehir-genclik-suruc-katliami-protesto4

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım