Dolar : Alış : 4.8357 / Satış : 4.8444
Euro : Alış : 5.6599 / Satış : 5.6701
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin34°CAçık

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP Yenişehir’den 17-25 Aralık Yolsuzlukları Protestosu

23 Ekim 2014 - 121 views
Ana Sayfa » Güncel » CHP Yenişehir’den 17-25 Aralık Yolsuzlukları Protestosu

chp-yenisehir-yolsuzluk-protesto

17 Aralık ve 25 Aralık yolsuzluk soruşturmalarıyla ilgili takipsizlik kararı verilmesi, Mersin Yenişehir ilçesinde protesto edildi.

CHP Yenişehir İlçe Örgütü’nün 23 Ekim 2014, Perşembe günü saat 18.00’de Forum Mersin AVM yanındaki alanda düzenlediği protesto eylemi, ani bastıran yağışa rağmen geniş katılımla gerçekleştirildi.

Protesto eylemine Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı da katılarak destek verdi.

CHP Yenişehir İlçe Başkanı Rıza Turan, 17 ve 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonun cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluk operasyonu olduğunu savunarak, bu yolsuzluk operasyonuna takipsizlik kararı verilmesine tepki gösterdi.

“Savcı Ekrem Aydıner’in vermiş olduğu takipsizlik kararı Cumhuriyet tarihimizde hukukta en büyük yüz karamız olarak tarihe geçmiştir” diyen Turan,” Bu kararı veren savcının görevi döneminde meslekte kıdem indirimi aldığını ve soruşturma açılması gerektiğini biliyoruz” dedi.

Bu soruşturma sonucunda idari ve hukuki işlerim yapılıp gerekli cezaların verilmesi gerektiğini dile getiren Turan, Adalet mutlaka birgün tecelli edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu. Konuşmanın ardından partililer sahte dolarları fırlatarak yolsuzluk operasyonunda ele geçirilen milyon dolarları hatırlattılar.

CHP Yenişehir İlçe Başkanı Rıza Turan’ın basın açıklamasının ardından, Milletvekili Aytuğ Atıcı kısa bir konuşma yaptı.

“Adalet Sustu Halk Susmayacak”, “Çaldınız, rüşvet aldınız, sıfırladınız… Yedirmeyiz”, “Kayıp aranıyor! Adalet”, “Sıfırlaya sıfırlaya sıfırlanacaksınız” yazılı dövizlerin taşındığı eylemde; “Gün gelecek devran dönecek, hırsızlar Halk’a hesap verecek”, “Adalet sustu Halk susmayacak”, sloganları atıldı.

Açıklamanın ardından partililer olaysız bir şekilde dağıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım