CHP Yenişehir’den Serhat Dövenci’ye Destek

0
494

12 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşecek olan CHP Mersin İl Kongresinde saflar belli olmaya başladı. CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, il başkan adayı Serhat Servet Dövenci’ye destek vereceğini açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde İl Kongresine sayılı günler kala adayların il başkanlığı adaylıklarını açıklamasının ardından saflarda belli olmaya başladı. CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu seçim sürecinde başkan adayı Serhat Servet Dövenci’yi destekleyeceğini açıklarken, il kongresi sonrası kazananın CHP olması temennisinde bulundu. Tahiroğlu,  Dövenci’yi siyasi yaşamı boyunca yakından tanıdığını, bu görevi layığı ile yerine getireceğine ve parti disiplinine bağlı kalacağından şüphesinin olmadığını söyledi.

CHP’de il ve ilçe kongrelerinin bir demokrasi dersi şeklinde geçtiğini ve başkanlık sürecinin bir bayrak yarışı olduğunu da söyleyen Tahiroğlu, “Bizler bu partide görev alan ve bu görevi zamanı geldiğinde bir başka arkadaşımıza teslim edecek olan kişileriz. Onun için bizler geçici partimiz ilelebet kalıcıdır. Bu bağlamda ülkemizin ve kentimizin de içinde bulunduğu kritik ortamda önemli bir sürece giriyoruz. Bu süreçte partimizin hem genelde hem de yerelde iktidar olabilmesi için tecrübeli kadrolara ihtiyaç vardır. Ben bu süreçte yakınen tanıdığım sayın adaylarımızdan Dövenci’nin bu görevin üstesinden geleceğine inancım sonsuzdur. Adaylığını açıklayan tüm isimlere de başarılar dilerim” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here