Dolar : Alış : 4.8357 / Satış : 4.8444
Euro : Alış : 5.6599 / Satış : 5.6701
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin34°CAçık

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP’de Üye Listeleri 28 Temmuz’da Askıya Çıkıyor

27 Temmuz 2015 - 175 views
Ana Sayfa » Güncel » CHP’de Üye Listeleri 28 Temmuz’da Askıya Çıkıyor

chp-uye-listesi

Cumhuriyet Halk Partisi’nde il ve ilçe kongre takvimi işlemeye devam ediyor. 15 Ağustos’ta başlayacak delege seçimleri için üye listeleri 28 Temmuz Salı günü askıya çıkacak. Listeler, 3 Ağustos Pazartesi günü askıdan inecek.

CHP’de koalisyon görüşmeleri devam ederken diğer yandan da il ve ilçe kongre takvimi işlemeye devam ediyor. 28 Temmuz Salı günü saat 10’da delege seçimleri için üye listelerini askıya çıkaracak olan CHP örgütlerinde listeler 3 Ağustos Pazartesi saat 18.00’e kadar bir haftalık süreyle askıda kalacak.

Bu süre içinde itirazlar önce ilçe başkanlıklarına sonra il başkanlığına yapılacak. İtirazların sonuçlanmasıyla 15 Ağustos’ta delege seçimi için her mahallede sandık kurulacak.

Genel Merkez’in gönderdiği listelerde adı çıkmayan üye, hiçbir şekilde ilave edilemeyecek. Aksi uygulamalar geçersiz sayılacak ve disiplin işlemi uygulanacak. Çizelgede adı yer alan bir üye de listeden çıkartılmayacak. İtirazlar sonucunda ekleme ve çıkarma sadece Genel Merkez’in yetkisinde olacak. İl Başkanlığı, delege seçimi takvimini en geç 10 Ağustos’a kadar Genel Merkez’e bildirilecek. Delege seçiminde görevlendirilecek ilçe yöneticilerinin görev yapacağı sandık ve isim ile ilgili bilgiler de aynı tarihe kadar hazırlanacak. CHP’de kongre takvimi, olası erken seçim nedeniyle ertelenmezse 8 Eylül- 25 Ekim’de ilçe kongreleri yapılacak, 11- 29 Kasım tarihine kadar il kongreleri tamamlanacak.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım