Dolar : Alış : 5.6825 / Satış : 5.6928
Euro : Alış : 6.5678 / Satış : 6.5797
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP’li Aytuğ Atıcı: “Türkiye’nin nükleer santrale ihtiyacı yoktur”

23 Mayıs 2014 - 97 views
Ana Sayfa » Çevre » CHP’li Aytuğ Atıcı: “Türkiye’nin nükleer santrale ihtiyacı yoktur”

aytug-aticiMersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, bütün milletvekillerini göreve çağırdığını belirterek, “Türkiye’nin nükleer santrale ihtiyacı yoktur. Nükleer santralde bir sızma olduğunda AKP’li, CHP’li, MHP’li, HDP’li, Kürt, Türk, Arap, Sunni, Alevi demeyecektir, herkesi öldürecektir. Gelin bunu partiler üstü bir yaklaşımla ele alalım ve ‘nükleer santrale hayır’ diyelim” dedi.

Atıcı, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Mersin’in Akkuyu bölgesine yapılması planlanan nükleer santral için hazırlanan ÇED raporu konusunda kamu kurum ve kuruluşlarının bildirdikleri görüşlerin halktan gizlendiğini ifade etti.

Atıcı, böyle bir durumun ancak derebeyliklerde olacağını savunarak, “Gerçekleri gizlerseniz bir başka Soma faciası daha yaşarsınız. Eğer Soma’da gerçekler gizlenmeseydi, karbonmonoksit ölçümlerinin gereği yapılsaydı, denetimler iyi yapılsaydı insanlarımız ölmeyeceklerdi. Kaza olabilir ama ölmeyeceklerdi. Şimdi Soma’da bir kömür madenini işletemeyen mantık Mersin’de nükleer santral işletmeye çalışıyor” dedi.

Nükleer santralin hem ekonomik olarak hem de sağlık açısından zararlı olduğunu öne süren Atıcı, şunları kaydetti: “Türkiye’de sen eğer yenilenebilir enerji kaynaklarından enerji üretemezsen anlarım. Nükleere mecbursun. Ama benim buna ihtiyacım yok. Güneş enerjisi santrali kurabiliyorsun. Gel şu nükleer sevdadan vazgeç. ‘Soma patlayacak’ dedik. AKP bizimle beraber ‘Soma’da araştırma yapıyorum’ deseydi bu facia olmayacaktı. Şimdi söylüyorum nükleerde de bu facia yaşanacak. Amaç zarar olmadan önlem almaktır. Ben buradan AKP’li, MHP’li, HDP’li, CHP’li bütün milletvekillerini göreve çağırıyorum. Türkiye’nin nükleer santrale ihtiyacı yoktur. Nükleer santralde bir sızma olduğunda AKP’li, CHP’li, MHP’li, HDP’li, Kürt, Türk, Arap, Sünni, Alevi demeyecektir, herkesi öldürecektir. Gelin bunu partiler üstü bir yaklaşımla ele alalım ve ‘nükleer santrale hayır’ diyelim.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım