CHP’li Yenişehir Belediyesi Direnen İşçilere Sahip Çıktı

0
56

direnis-isci

(Soner AYDIN’ın haberi) DİSK Genel-İş Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy, CHP’li Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç’in, 8 aydır çadır direnişi sergileyen işçilerin sorununu çözeceğini aktardı.

30 Mart seçimlerinin ardından yaşanan süreci değerlendiren DİSK Genel-İş Şube Başkanı Kemal Göksoy, 8 aydır sergiledikleri çadır direnişinin sonuna geldiklerini ancak emek mücadelesinin süreceğini belirtti. Göksoy, MHP’li Büyükşehir Belediyesi’nin seçimlerin hemen ardından yaklaşık  2 bin işçiyi işten çıkarttığını hatırlatarak, hem Mecliste grubu bulunan partilerle (HDP, CHP, AKP) hem de MHP Mersin İl Başkanlığı ile süren temasların ardından bir kısım işçinin iş alındığını söyledi. Göksoy yine mahkeme tarafından işe dönüş kararı verilen işçilerinden yavaş yavaş işe alındığını aktardı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu: “Eylem yapan işçileri geri almayacağız”

Yaklaşık 8 aydır Özgür Çocuk Parkı içinde direniş sergileyen işçilerin işe alınması için görüştükleri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu’nun kendilerin “İşçileri geri alacağız ancak çadırda oturan, eylem yapan işçileri kesinlikle işe geri almayacağız” dediğini dile getirdi.

Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç’ten çözüm sözü

Göksoy, bunun üzerine görüştükleri ve daha önce Belediyesinde taşeronu kaldıran CHP’li Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç’in bu işçilerin sorunlarını çözeceği sözünü verdiğini kaydetti. İşçilerin sorununu çözmek için adım atan Genç’le yaptığımız görüşmede, konuyla ilgili çalışmalar başlattıklarını ve bu sorunu çözeceklerini ifade etti.

Kaynak: Soner Aydın – Mersin İmece Haber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here