Çocuklarınızı Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’ne Gönderin

0
92

mersin-buyuksehir-belediye-spor-kurs

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Çocuklarınızı spora teşvik edin ve yetişmeleri için bize gönderin.” dedi.

Mersin genelinde spora ilginin çok fazla olduğunu ve bunun sevindirici olduğunu kaydeden Başkan Kocamaz, “Şu anda Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde değişik branşlarda eğitim verilmektedir. Değişik yaş kategorisindeki çocuklarımızın ve gençlerimizin rahatlıkla faydalanabileceği bu imkan sayesinde, spora eğilimli ve yetenekli olan gençlerimizin de önünü açmış oluyoruz. Örneğin basketbol okullarında eğitim gören ve yetenekli olan gençlerimiz, kadın ve erkek basketbol takımlarımızın altyapısını oluşturmaktadır.” dedi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nde şu anda atletizm, basketbol, bedensel engelliler, briç, eskrim, güreş, tekvando, voleybol, yüzme ve karate gibi branşlarda 1.500’e yakın lisanslı sporcunun mücadele ettiğini ifade eden Başkan Kocamaz, “Anne babalar çocuklarını, Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’ne göndererek, yetenekli olduğu branşta kendisini geliştirmesine öncülük etsinler. Böylece çocuklarımız hem boş vakitlerini spor gibi yararlı bir uğraşla değerlendirmiş olur, hem de başarılı oldukları sporda ileriye dönük önemli bir yatırım yapılmış olur.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here