Forum Mersin’den Bisiklet Park Alanları

0
228

bisiklet-park-alanlari

Çevre ve sağlık dostu bisiklet kullanıcılarını düşünerek yapılan 100’e yakın bisikletlinin kullanabileceği bisiklet park alanı, düzenlenen törenle ziyaretçilerin kullanımına açıldı. Törene birçok bisikletli gezgin katıldı.

Mersin ve çevre illerin alışveriş ve yaşam merkezi Forum Mersin, temiz, sağlıklı çevre ve bisikletlilere verdiği önemi hayata geçirdiği projelerle desteklemeye devam ediyor.

Bisikletli Gezginler Derneği’nin desteğiyle 28 Kasım’da yapılan törenle 100’e yakın bisikletlinin kullanabileceği bisiklet park alanını kullanıma açıldı.

Açılışa katılan Mersin Bisikletli Gezginler Derneği Başkanı ve Bisiklet Federasyonu Mersin Temsilcisi Ahmet Salih Özenir, Forum Mersin’in projenin hayata geçmesiyle bisikletlilerin fiziki koşullarının iyileşmesine katkı sağladığını belirterek, Türkiye’de bugüne kadar hiçbir AVM’de bu kapasitede bir park yeri düzenlenmedi. Bu anlamda bizim içinde önemli ve örnek teşkil ediyor. Forum Mersin AVM yönetimine bisikletli yaşama katkılarından dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Düzce Üniversitesi Bisiklet Topluluğu Temsilcisi Anıl Bayır da, gençlerin tek ulaşım aracının bisiklet olduğuna değinerek, projenin güvenlik açısından çok faydalı olduğunu kaydetti.

Bisikletli Gezgin Yavuz Bocak ise park alanı yapılmadan önce bisikletlerini güvenle bırakabilecekleri alan olmadığına dikkat çekerek, “Biz kendimizi bisikletçi olarak görüyoruz. Her şeyimiz bisiklet. Bir yere gideceğimiz zaman 2 kişi gitmek durumunda kalıyoruz. Bir kişi işini hallederken diğeri bisikletin başında duruyor. Bu sorunumuza çözüm olan Forum Mersin’e teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı. Artan nüfusa paralel olarak araç sayısının da arttığına dikkat çeken Forum Mersin Pazarlama Müdürü Laden Aşçıoğlu da, “Kentlerdeki trafik yoğunluğunu ve çevre kirliliğini azaltmak amacıyla yerel idarelerce de bisiklet kullanımı teşvik edilmektedir. Ekonomik ve pratik bir kullanımı olan bisiklet sayısı arttıkça da park yeri problemi oluyor. Bizde değerli misafirlerimize daha iyi hizmet verebilmek için bisiklet park alanlarımızın sayısını arttırmaya çalıştık. Bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Gelişmiş ülkelerde modern yaşamda da kısa mesafede ulaşım aracı olarak kabul edilen bisiklet kullanımına olanak sağlayan Forum Mersin AVM, çevreye ve insan sağlığına değer vermeye devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here