Forum Mersin’e Sosyal Sorumluluk Ödülü

0
37

sosyal_sorumluluk

Forum Mersin, bu yıl 4’üncü kez düzenlediği Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması ile cukurovaekspress.com 2015 Zirvedekiler Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Sunduğu alışveriş ortamının yanı sıra sosyal etkinlikleriyle de dikkat çeken Forum Mersin, sanata ve sanatçıya olan desteğini geleneksel hale getirmek için çalışmalarına devam ediyor. Forum Mersin, bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması ile Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz’ın anısını yaşatıyor ve gelecek nesillere taşıyor.

Forum Mersin sanata ve sanatçıya verdiği büyük değerden dolayı, cukurovaekspress.com 2015 Zirvedekiler Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması 4. yılında yeni sanatçıları bekliyor

Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz’ı anmak amacıyla ilki 2012 yılında gerçekleştirilen Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması, her geçen yıl sinemaseverlerin büyüyen ilgisiyle karşılaşıyor.

Amatör ve profesyonel olarak sinema ile ilgilenen herkese açık olan yarışmaya; 2012 yılında 142 sinemacı 158 filmle katıldı. Yarışmada Rezan Yeşilbaş’ın ‘Sessiz’ (Be Deng) filmi birinci olurken, sinemacı aynı eserle Cannes Film Festivali’nde En İyi Kısa Film ödülünün de sahibi oldu.

2013 yılında Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması’nda 166 film yarışırken büyük ödül ‘Yüksük’ filmi ile Enes Yurdaün’e verildi. 2014 yılında ise 192 sinemacı 215 eserle katıldığı yarışmada büyük ödülü ‘Ziazan’ filmiyle Derya Durmaz kazandı.

2015 yılında 4’üncü kez düzenlenen yarışmayla yeni sanatçılar sahne alma fırsatı bulacak. Tüm sinemaseverler, bu vesileyle yepyeni kısa filmlerle tanışacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here