Gülnar’daki Orman Yangını Korkuttu!

0
73

mersin-gulnar-yangin

Mersin’in Gülnar İlçesi’nde inşaat çalışması devam eden Akkuyu Nükleer Santrali’nin yakınındaki ormanlık alanda çıkan yangın nedeniyle 1 mahalle boşaltıldı.

Mersin’in Gülnar İlçesi’nde inşaat çalışması devam eden Akkuyu Nükleer Santrali’nin yakınındaki ormanlık alanda sabah saatlerinde çıkan yangın nedeniyle 200 kişinin yaşadığı Koçaşlı Mahallesi boşaltıldı.

RÜZGARIN ETKİSİYLE BÜYÜDÜ

Sabah saat 08.00 sıralarında Gülnar İlçesi’ne bağlı Büyükeceli ve Koçaşlı mahalleleri arasındaki ormanlık alanda, belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Rüzgarında etkisiyle hızla büyüyen alevlere, Gülnar Orman İşletme Müdürlüğü ve Aydıncık Orman İşletme Şefliği’ne bağlı ekipler ilk müdahaleyi yaptı. Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri de olay yerine intikal ettiler ve müdahaleye dahil oldular.

Hızla esen poyrazın etkisiyle daha da büyüyen yangına müdahale için Bozyazı Orman İşletme Müdürlüğü’nde konuşlandırılan helikopterler de görev yapıyor.

Ekipler yangına 5 helikopter, 1 uçak ve 40 arazözle müdahale ediyor. Rüzgar nedeniyle yangının çevredeki evlere sıçrama ihtimali üzerine Kocaşlı ve Yanışlı mahallelerindeki bazı evler tahliye edildi.

1 MAHALLE BOŞALTILDI

Alevlerin tehdit ettiği 200 nüfuslu Koçaşlı Mahallesi, güvenlik amacıyla boşaltıldı.

YANGIN AKKUYU’NUN YAKININDA

Ayrıca yangının çıktığı bölgenin çok yakınında inşaatı devam eden Akkuyu Nükleer Santrali bulunuyor. Bölgede ekipler alevleri söndürmek için çalışmaları sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here