Hüseyin Çamak: ‘Nükleer tehdidi olmayan bir Türkiye için mücadele ediyoruz’

0
29

huseyin-camak-akkuyu-nukleer-eylem1

CHP Mersin 1. Sıra Milletvekili Adayı Doktor Hüseyin Çamak, nükleer santral karşıtı çevrecilerin Nükleer Santral Deniz Yapılarının temel atma törenini protestosuna katılarak çevrecilere destek verdi.

Akkuyu Nükleer Santrali ile ilgili ÇED Raporu’nun iptali yönünde açılan davalar henüz sonuçlanmamasına rağmen bugün Nükleer Deniz Yapıları’nın temel atma töreni gerçekleştirildi. NKP (Nükleer Karşıtı Platform), MERÇED (Mersin Çevre ve Doğa Derneği), Cumhuriyet Halk Partisi ve çeşitli sivil toplum kuruluşu üyelerinden oluşan nükleer karşıtı çevreci topluluk, Akkuyu’da nükleer santral inşaat sahasına giderek protesto eylemi gerçekleştirdi.

Çevreci eylemcilere CHP Mersin Milletvekili Adayı Hüseyin Çamak’ın yanı sıra, CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, CHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, CHP Mersin Milletvekili Adayları ve çok sayıda partili destek verdi.

CHP Milletvekili Adayı Hüseyin Çamak açıklamasında “CHP Milletvekili Adayları olarak örgütümüzle birlikte Akkuyu’ya geldik. AKP milletvekilleri ve adayları temel atma töreninin gerçekleşeceği inşaat alanına alınırken, bizleri içeriye almadılar. Bu durumu da protesto ettik. Açıklamalar yapıldı. Kapının açılması için ısrarla bekledik. Kapı açılmayınca bu defa da biz kapı önünü kapatarak onların dışarı çıkmasına engel olduk, saatlerce içeride beklemek zorunda kaldılar. Bekleme sabırları tükenince de her zamanki gibi tomalarını gönderip üzerimize su sıktılar. Ben de nasibimi aldım. Üzerimi çıkardım. Montumla idare ettim. Ülkemizde yaşadığımız durumu görüyor musunuz? Nükleer için tüm dünya ülkeleri karşı tavır sergilerken. Bizim iktidarın inadına ne demeli?” dedi.

Nükleer tehdidi olmayan bir Türkiye için ellerinden gelen mücadeleyi yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini belirten Hüseyin Çamak, “bu belayı başımızdan temelli def etmek için asıl güç Mersin halkının elinde. 7 Haziran’da oyunu Cumhuriyet Halk Partisi’ne vererek partimizi iktidar yapacaklar. Biz de bu nükleer belasını ülkemizden def edeceğiz.” dedi.

huseyin-camak-akkuyu-nukleer-eylem2

huseyin-camak-akkuyu-nukleer-eylem3

huseyin-camak-akkuyu-nukleer-eylem4

huseyin-camak-akkuyu-nukleer-eylem5

huseyin-camak-akkuyu-nukleer-eylem6
huseyin-camak-akkuyu-nukleer-eylem7
huseyin-camak-akkuyu-nukleer-eylem8
huseyin-camak-akkuyu-nukleer-eylem9
huseyin-camak-akkuyu-nukleer-eylem10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here