Hüseyin Çamak’tan Emekliler Haftası Mesajı

0
42

huseyin-camak-emekliler

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Dr. Hüseyin Çamak, Emekliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınlayarak emeklilerin sorunlarını çözmek için CHP olarak mecliste var gücüyle çalışacaklarını belirtti.

Bugünlerimizin inşasında büyük emeği olan ve yıllarca alın teri dökerek ülkemize çeşitli alanlarda hizmet etmiş olmanın haklı gururunu yaşayan emekli vatandaşlarımız maalesef başta geçim sıkıntısı olmak üzere hayatın bir çok alanında zorluklarla karşı karşıya kalmaktadır.

Uzun yıllar süren çalışma hayatının ardından emekli olan vatandaşlarımız daha da zorlu bir hayata sürüklenerek aldığı düşük maaş sebebiyle ilerleyen yaşına rağmen yeniden çalışmak zorunda kalmaktadır. 11 milyona yakın emekli vatandaşımız yaşadığı geçim sıkıntısı nedeniyle insan onuruna yakışır refah içinde bir yaşam sürdürememekte, hatta açlık sınırının altında yaşamaktadır.

Emekli vatandaşlarımıza geçim sıkıntısı çekmeden yaşam standartlarını iyileştirebilecekleri geçinebilir bir ücretin uygulanması gerekmektedir. Ayrıca sosyal hayata katılımları ve daha iyi sağlık hizmeti almaları noktasında da ek haklar tanınarak hayatlarının ikinci baharında refah içinde bir yaşam sürdürmeleri sağlanmalıdır.

Adil bir intibak yasasının çıkarılması, emeklilere dini bayramlarda birer maaş ikramiye verilmesi, en düşük emekli maaşının 1500TL’ye çıkarılması, emeklilere milli gelir artışından refah payı verilmesi, emekliler için muayene ve ilaç katılım paylarını ve fark ücretlerinin kaldırılması vb. seçim bildirgemizde yer alan projelerimizi gerçekleştirerek emeklilerimizin sorunlarının çözümü için mecliste var gücümüzle çalışacağız.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur.” sözünü anımsayarak tüm emekli vatandaşlarımızın Emekliler Haftası’nı kutluyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ
DR. HÜSEYİN ÇAMAK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here