Dolar : Alış : 3.8872 / Satış : 3.8942
Euro : Alış : 4.5770 / Satış : 4.5853
HAVA DURUMU
hava durumu

Mersin19°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 53 Kategoride 931 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İbrahim Genç “Kadın Hakları Günü”nü Kutladı

05 Aralık 2015 - 61 kez görüntülendi.
Ana Sayfa » Belediye » İbrahim Genç “Kadın Hakları Günü”nü Kutladı

ibrahim-genc

Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç kadınlarımızın toplumsal, kamusal ve siyasal yaşama katılmaları açısından çok önemli olan seçme ve seçilme hakkını elde etmelerinin 81. yıl dönümünü kutladı.

Başkan İbrahim Genç; kadının hayata dahil edilmediği hiçbir ülkenin başarılı olabilmesinin mümkün olmadığını belirterek, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan Cumhuriyet, toplumu çağdaş dünyanın evrensel değerleriyle buluşturmuş, uzun yıllar boyunca görmezden gelinen kadınlarımız, ekonomik, siyasal ve sosyal haklarına kavuşmuştur. Yaşamın her alanında yok sayılan kadın, Cumhuriyet’in ilanı ile birlikte, varlığını ortaya koymuştur. Dünyada bağımsızlık mücadelesi yapan ülkeler nasıl Atatürk’ ü örnek bir lider almışlarsa, kadın hakları uğruna uğraş ve savaş verenler de, onu bir devrimci olarak aynı şekilde örnek almak durumundadırlar.

Kadınlara seçme ve seçilme hakkını birçok Avrupa ülkesinden önce sağlayan öncü ülkelerden biri olma onurunu taşımamız, bize önümüzdeki yıllarda daha da ileri adımlar atma sorumluluğunu vermektedir.

Bu düşüncelerle bütün kadınlarımızın bu önemli gününü kutluyor, saygılar sunuyorum. ”dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Yazılım