Dolar : Alış : 5.5498 / Satış : 5.5598
Euro : Alış : 6.3900 / Satış : 6.4015
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin30°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Katlamalı Harçlar Öğrenciye İade Edilecek

11 Şubat 2015 - 89 views
Ana Sayfa » Eğitim » Katlamalı Harçlar Öğrenciye İade Edilecek

katlamali-harc-iptal

Bakanlar Kurulu’nun ardından açıklamalarda bulunan Bülent Arınç, öğrencilere müjde vererek, “Eğer artırımlı ücret alındıysa normal katkı payı dışındaki ücreti öğrenciye iade edeceğiz.” dedi.

Bakanlar Kurulu Toplantısı’nın ardından Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, açıklamalarda bulundu. Arınç açıklamaları sırasında, öğrencilere de müjdeli haber vererek, “Lisansta mezun olamayandan normal harç alınacak. Normal eğitim öğretim süresince okulunu bitirenlerden harç ve katkı payı alınmıyordu fakat bitiremeyenler için yüzde 50 değil o sene ne uygun görülmüşse o ödenecek. Eğer artırımlı ücret alındıysa normal katkı payı dışındaki ücreti öğrenciye iade edeceğiz.” dedi.

Öğrencilerimize bir müjdemiz olmalı. Sayın başbakanımız bu katlamalı harçları durdurmuştu. Müjde olabilecek çözümü söylemek istiyorum:

Lisans öğretiminde hukuk 4 yıldır tıp 6 yıldır. 4-5 ve 6 yıllık programlarda harç almıyoruz. Bundan sonra da alınmayacak. Ancak zamanında bitiremeyen öğrencilerden normal öğretim için artırımsız olarak katkı payı alınacaktır. Lisansüstü programlarda da yine artırımsız katkı payı alınacaktır. Eğer artırımlı ücret alındıysa normal katkı payı dışındaki ücreti öğrenciye iade edeceğiz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım