Kaymakamlıktan Suriyelilere “Sosyal Destek ve Çözüm Masası”

0
58

mersin_suriyeliler

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatlarıyla Yenişehir Kaymakamlığı, ilçede oturan Suriyeli vatandaşların her türlü maddi ve sosyal sorunları ile ilgilenmek ve çözüm geliştirmek üzere Kaymakamlık bünyesinde “Sosyal Destek ve Çözüm Masası” oluşturdu.

Suriyeli vatandaşların en acil ihtiyaçlarının Türkçe bilmediklerinden dolayı kendilerini ifade edememek olduğu anlaşıldığından; sorunlarını ilgili mercilere ulaştırmak ve çözüm aramak için Arapça bilen personeller görevlendirildi. Arapça bilen bu personeller; Suriyeli misafirlerin ilgili olduğu ve hizmet aldığı kamu kurumlarının çalışma alanları ve halkla ilişkiler konusunda kısa süreli bir hizmetiçi eğitim alacaklardır.

Kaymakam  Dr. Mustafa Özarslan; “Hiç kimse isteyerek kendi vatanını, toprağını, hatıralarının geçtiği memleketini, evini, işini terk ederek bir başka memlekete gitmez. Suriyeli misafirlerin sorunları ile ilgilenmek ve çözüm geliştirmek bizzatihi insan olmanın gereğidir. Yenişehir Kaymakamlığı olarak Sosyal Destek ve Çözüm Masası kurduk. Arapça bilen görevliler 7 gün 24 saat hizmet anlayışla çalışacaklardır” diye belirtti.

Sosyal Destek ve Çözüm Masasının İletişim Bilgileri

İletişim Numaraları
0 546 440 34 33     /       0 324 326 93 00
0 546 445 34 33

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here