Kültür Park Yenileniyor

0
133

mersin-yenisehir-kultur-park1a

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin halkının uğrak yeri olan Kültür Park’ta bakım, onarım ve temizlik çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ekipleri tarafından, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan Kültür Park’ta yapılan çalışmalar kapsamında, yürüyüş yolundaki kilit taşları onarıyor, yanmayan elektrik direklerinin ve armatürlerin bakımının yanı sıra, temizlik çalışmalarıyla da Kültür Park’ı daha modern ve sağlıklı bir görünüme kavuşturuyor. Belediye ekipleri ayrıca, Barış Meydanı’nda bulunan etkinlik platformunu da yıkarak yeniliyor.

Halkın nefes aldığı alanlar olan parklarda bakım, onarım ve temizlik çalışmalarını belirli periyotlarda sürdürdüklerini söyleyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Dalgaların, yürüyüş yollarına vermiş olduğu tahribatları ortadan kaldırmak için kilit taşlarını yeniliyoruz. Ayrıca, yanmayan elektrik direklerinin de bakımı yapılarak, yürüyüş yollarının aydınlanmasını sağlıyoruz. Aynı zamanda ekiplerimiz, çevre temizlik ve bakım çalışmalarını da yapmaktadır. Bu çalışmalarımız Kültür Park’ta devam ediyor. Diğer parklarımızda da belirli periyotlarda gerekli çalışmalarımız sürecektir. Bu çalışmalardan dolayı halkımıza kısa süreliğine rahatsızlık veriyoruz ama Mersinlilerin ailece vakit geçirdiği parklarda daha güvenli ve sağlıklı bir ortam sağlamak için bu çalışmaları yapmamız gerekiyor. Halkımızdan ricamız, Mersin halkını bir araya getiren parklarımıza hep birlikte sahip çıkalım” dedi.

mersin-yenisehir-kultur-park2 mersin-yenisehir-kultur-park3 mersin-yenisehir-kultur-park4

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here