Dolar : Alış : 5.7794 / Satış : 5.7898
Euro : Alış : 6.6943 / Satış : 6.7064
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Laik Eğitim ve Emeğe Saygı Yürüyüşü”ne Tomalı Müdahale

20 Aralık 2014 - 132 views
Ana Sayfa » Eğitim » “Laik Eğitim ve Emeğe Saygı Yürüyüşü”ne Tomalı Müdahale

egitim-is-ankara1

Birleşik Kamu İş Görenleri Sendikaları Konfederasyonu ve Eğitim-İş üyelerinin Ankara’daki “Laik Eğitim ve Emeğe Saygı” yürüyüşüne polis tomalarla müdahalede etti.

Eğitim-İş üyelerinin “Laik Eğitim ve Emeğe Saygı” yürüyüşünde polis ile göstericiler arasında yaşanan gerginlikte, sendika Genel Başkanı Veli Demir başta olmak üzere çok sayıda sendika üyesi gözaltına alındı.

Tandoğan Meydanı’ında, Eğitim-İş üyeleri Muğla’nın Yatağan ilçesinde başlattıkları “Laik Eğitim ve Emeğe Saygı” yürüyüşü dolayısıyla biraraya geldi. Kızılay Meydanı’na yürümek isteyen Eğitim-İş üyeleriyle polis arasında arbede yaşandı. Polisin uyarısına rağmen dağılmayan sendika üyelerine, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale edildi. Müdahaleye rağmen dağılmayan Eğitim-İş Genel Başkanı Demir ve 100′den fazla sendika üyesi gözaltına alındı.

egitim-is-ankara2

GENEL BAŞKAN VELİ DEMİR HASTANEYE KALDIRILDI

Polis müdahalesi sonrasında Eğitim-İş açıklama yayınlandı. 100′ün üzerinde gözaltı olduğuna dikkat çekilen açıklanmada, Genel Başkan Veli Demir’in gazdan etkilenerek hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

İşte o açıklama:
“17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu hatırlatmak, Türkiye’deki emek sömürüsünü teşhir etmek ve eğitimde yaşanan erozyona dikkat çekmek amacıyla Tandoğan’da gerçekleştirmek istediğimiz kitlesel basın açıklamasına polis biber gazı ve TOMA ile müdahale etti.

Yatağan’dan başlattığımız “Laik Eğitim ve Emeğe Saygı Yürüyüşü”nün son durağı olan Tandoğan Meydanı’nda toplanılmasının ardından, Kızılay Güvenpark’a yürümek istedik. Polis yürüyüşün izinsiz olduğu gerekçesiyle GMK Bulvarı’nda yolu kapatarak biber gazı ve TOMA ile müdahale etti.

Polis saldırısında aralarında Genel Başkanımız Veli Demir’in de bulunduğu 100’ün üzerinde gözaltı oldu. Genel Başkanımız gazdan etkilenerek hastaneye kaldırıldı.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım