Mersin Aynı Gün 2 Evladını Şehit Verdi!

0
148

sehit

Şehit ateşi Mersin’e düştü; Mersinliler bir günde iki şehit haberi ile yıkıldı.

Diyarbakır’ın Hani ilçesinde, Jandarma Komutanlığı’na PKK’lı teröristlerce bomba yüklü araçla yapılan saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Halis Uysal’ın (23) acısını yaşayan Mersinlilere, öğleden sonra ikinci bir acı haber de Şırnak’tan geldi. Operasyonların devam ettiği ve sokağa çıkma yasağının sürdüğü Şırnak’ta, bugün güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada Ulaştırma Uzman Çavuş Cihangir Can’ın (27) şehit düştü.

ş2

Diyarbakır’da Şehit düşen Anamurlu 23 yaşındaki Uzman Çavuş Halis Uysal’ın ocak ayında nişanlısı Fatma Karaçelik ile resmi nikâh kıydığı ve Ağustos ayında düzenlenecek düğün töreniyle evlenmek için hazırlık yaptığı öğrenildi.

ş1

Henüz bir yıllık evli olan Gülnarlı 27 yaşındaki Ulaştırma Uzman Çavuş Cihangir Can’ın da 1 yıl önce öğretmen Tuğba ile evlendiği ve eşinin 6 aylık hamile olduğu öğrenildi.

Uzman Çavuş Halis Uysal’ın cenazesi 13 Nisan 2016, Çarşamba günü öğle namazına müteakip Anamur Terminal Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Emirşah Mahalle Mezarlığına defnedilecek.

Ulaştırma Uzman Çavuş Cihangir Can’ın cenazesi 13 Nisan 2016, Çarşamba günü öğle namazına müteakip Muğdat Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Akbelen Şehitliğine defnedilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here