Mersin Büyükşehir Belediyesi 2. Ramazan Etkinlikleri Programı

0
427

 

memrsin-buyuksehir-belediyesi-ramazan-senlikleri2

Mersin Büyükşehir Belediyesi 18 Haziran-19 Temmuz tarihleri arasında Özgecan Aslan Meydanı’nda Ramazan Ayı boyunca düzenleyeceği etkinlikler ve iftar sofralarıyla Mersin’in birlik ve baraberliğini pekiştirmeyi amaçlıyor.

Ramazan Ayı boyunca Özgecan Aslan Meydanı’nda saat 17.00-02.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan Mersin Büyükşehir Belediyesi 2. Ramazan Etkinlikleri kapsamında Musa Eroğlu, Ahmet Özhan, Elif Güreşçi gibi ünlü sanatçıların konserlerinin yanı sıra her Pazartesi ve Perşembe günleri Ahmet Coşar’la Ramazan Sohbetleri gerçekleştirilecek. Ayrıca Özgecan Aslan Meydanı’nda kurulan stantlarda çeşitli yöresel ürünlerin satışı gerçekleştirilecek.

Başkan Burhanettin Kocamaz açıklamasında “Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Mersin’in tüm ilçelerinde yapacağımız ve geleneksel hale getirdiğimiz iftar sofralarında sizlerle buluşacak, Ramazan’ın rahmet ve bereketini paylaşmanın doyumsuz hazzına ulaşacağız.

Mersin artık bir bütün şehir, yapacağımız etkinlikler ve hizmetlerde Mersin’i kucaklamak ve kentimizin birliği, beraberliği için birleştirici rol oynamak zorundayız. Bu amaçla tüm ilçelerimizde kuracağımız iftar sofraları ile Ramazan’ın birleştirici ruhunu tüm Mersin’de yaşatacağız. Özgecan Aslan Meydanı’nda Ramazan Ayı boyunca Mersin’in kültürel dokusuna uygun olarak düzenlenecek etkinlikler ile hep özlemle andığımız eski Ramazanları hatırlayacağız.

Ramazan ayının başta kentimiz olmak üzere, ülkemize, İslam dünyasına ve insanlığa, huzur, hoşgörü ve barış getirmesini diliyor, Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan temenni ediyorum.” dedi.

memrsin-buyuksehir-belediyesi-ramazan-senlikleri3

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here