Mersin Büyükşehir Belediyesi Yüzme Kurslarına Yoğun İlgi

0
44

yuzme-kursu

Mersin Büyükşehir Belediyesi 1.dönem yüzme kurslarına büyük ilgi var.

23 Haziran 2014 Pazartesi günü başlayacak yüzme bilmeyen teknik altı ve teknik üstü kurslarına çok sayıda vatandaş kayıt yaptırdı.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yaz etkinlikleri ve sosyal projeler kapsamında, okulların kapanması ile yüzme kurslarını başlattıklarını ifade ederek, “Çocuklarımıza ve gençlerimize, hatta yüzme bilmeyen yetişkin vatandaşlarımıza yönelik yüzme kurslarına kayıtlarımız devam ediyor.” dedi. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yüzme kursuna çok sayıda vatandaşın kayıt yaptırdığını kaydeden Başkan Kocamaz, “1. Dönem yüzme kurslarımız 23 Haziran 2014 Pazartesi günü başlıyor. İkinci dönem için kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlarımız, Belediyemize bağlı olan ve Spor Kompleksi’nde bulunan Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğümüze başvurabilirler.” dedi.

Başkan Kocamaz, yüzme kursuna kayıtlarını yapacak çocukların 6 yaşından gün almaları gerektiğini belirterek, “Kurslarımız sadece küçük çocuklarımıza yönelik değil, büyük çocuklarımız, gençlerimiz ve yetişkinlerimiz de kurslarımızdan faydalanabilirler.” dedi.
Başkan Kocamaz açıklamasının sonunda, yüzme kurslarına Toroslar İlçesi’nden ve Edip Buran Spor Salonu önünden ücretsiz servisler kalkacağını belirterek, “2. Dönem yüzme kursları 21 Temmuz’da başlayacak ve günde 4 seans olup 4 hafta sürecektir. Üçüncü dönem yüzme kurslarımız da, engelli vatandaşlarımıza yönelik 25 Ağustos’ta başlayacak ve yine daha önceki kurslarımızda olduğu gibi 4 hafta sürecektir.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here