Dolar : Alış : 5.5498 / Satış : 5.5598
Euro : Alış : 6.3900 / Satış : 6.4015
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin29°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 939 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mersin Çocuk Üniversitesi I. Gözlem Şenliği Gerçekleştirildi

05 Haziran 2014 - 129 views
Ana Sayfa » Bilim » Mersin Çocuk Üniversitesi I. Gözlem Şenliği Gerçekleştirildi

gozlem1

Mersin Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Mersin Çocuk Üniversitesi kapsamında düzenlenen I. Gözlem Şenliği, miniklerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

3-4 Haziran 2014 tarihlerinde yapılan şenliğin ilk bölümünde katılımcılara, İstanbul Kültür Üniversitesi Fizik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Dursun Koçer tarafından “Evrende neler oluyor?” ve Yrd. Doç. Dr. Ayşegül F. Yelkenci tarafından “Gökbilimin beklenmedik yan etkileri” başlıklı konferanslar sunuldu. Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde yapılan sunmalarının ardından “Cosmos bir uzay serüveni” belgeselinin gösterimi yapıldı.

İlgiyle izlenen belgeselden sonra havanın kararmasıyla Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu önündeki alanda Prof. Dr. Dursun Koçer, büyük çoğunluğunu üniversitemiz personelinin çocuklarının oluşturduğu katılımcılarla bir söyleşi yaptı. Söyleşide Prof. Dr. Koçer çocukların yıldızlar, evren, galaksiler ve gezegenlerle ilgili sorularını yanıtladı. Daha sonra teleskopla gece gözlemine geçildi. Gözlemde Mars, Jüpiter, Saturn gezegenleri ile ay gözlemi yapıldı. Ayrıca uluslararası uzay istasyonu geçişi gözlemi ve İridium uydusu parlaması gözlemi katılımcılarda büyük heyecan uyandırdı.

Etkinliğin sonunda Rektör Danışmanı ve Çocuk Eğitimi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ülkü Çömelekoğlu tarafından Prof. Dr. Dursun Koçer ve Yrd. Doç. Dr. Ayşegül F. Yelkenci’ye birer teşekkür belgesi verildi.

gozlem2 gozlem3

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım