Dolar : Alış : 5.7794 / Satış : 5.7898
Euro : Alış : 6.6943 / Satış : 6.7064
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mersin Üniversitesi’ne “Dünya Kaliteye Bağlılık Ödülü”

27 Ağustos 2014 - 138 views
Ana Sayfa » Eğitim » Mersin Üniversitesi’ne “Dünya Kaliteye Bağlılık Ödülü”

mersin-universitesi-odul

Kalite konusunda dünyanın en önemli referans kuruluşlarından biri olan Business Initiative Directions (BID) Mersin Üniversitesi’ni Altın kategoride “Dünya Kaliteye Bağlılık” ödülüne layık gördü.

Sürekli iyileşmeyi, gelişmeyi, bir dünya üniversitesi olmayı kendine hedef koyan ve kaliteyi bir kültür olarak benimseyen Mersin Üniversitesi Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı’nın (EFQM) 2013’deki Mükemmellikte Yetkinlik 4 Yıldız ödülünden sonra bir ödül de dünyanın kalite konusunda, en önemli referans kuruluşları arasından yer alan, Japonya, Amerika ve Avrupa ülkelerindeki kuruluşların kalite süreçlerini takip eden, kurumları bu yönde cesaretlendirme misyonu olan BID’dan geldi. Her yıl sektörlerinde kaliteye verdikleri önemle lider konumuna gelmiş kurum ve kuruluşları takdir ve teşvik etmek amacıyla ödüller veren BID ödül vereceği kurumları liderlik, kalite yönetimi, yenilikçilik, teknoloji, müşteri hizmeti ve memnuniyeti, pazar payını arttırma, sertifikasyon, prestij ve sürekli iyileştirme gibi konularda bir yönetim kültürü oluşturmaları esasına göre değerlendiriyor. Kişi, kurum ya da kuruluşlar ödüllere kendiliğinden aday olmayıp, ödül komitesi tarafından belirleniyor. Komite, aylar süren aday belirleme sürecinde üniversiteler, ticaret odaları ve büyükelçiliklerin görüş ve önerilerine başvuruyor. BID tarafından üniversitemize ödülün verilme gerekçesi kalite yönetimi konusunda yapılan başarılı çalışmalar ve bu çalışmaların kesintisiz olarak sürdürülmesi olarak belirtildi.

Üniversiteye ödül, 24-25 Ekim 2014 tarihinde 117 ülkenin katılımıyla Paris’te düzenlenecek olan ve dünyanın en başarılı kuruluşlarının katılacağı kalite zirvesinde takdim edilecek.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım