Dolar : Alış : 5.7794 / Satış : 5.7898
Euro : Alış : 6.6943 / Satış : 6.7064
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mersin Üniversitesi’ne “En İyi Sözel Sunum” Ödülü

30 Mayıs 2014 - 157 views
Ana Sayfa » Eğitim » Mersin Üniversitesi’ne “En İyi Sözel Sunum” Ödülü

sozel-sunum-meu

Spor Bilimleri Derneği ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu işbirliğiyle düzenlenen 7. Ulusal Spor Bilimleri Öğrenci Kongresi, 15-17 Mayıs 2014 tarihleri arasında Karaman’da gerçekleşti.

Kongreye Mersin Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Fizyolojisi Çalışma Grubu da 3 sözel ve 4 poster bildiri ile katıldı. 3.sınıf öğrencisi Esra Özoğuz’un sunduğu “Kadın Basketbol ve Voleybol Sporcularının Diz Ekstansiyon ve Fleksiyon Kuvvetlerinin Karşılaştırılması ve Bacak Uzunluğunun Etkisi” başlıklı sözel bildiri, Hareket ve Antrenman Bilimi Dalı’nda “En İyi Sözel Sunum Ödülü”ne layık görüldü.

Çalışma Grubunda Yrd. Doç. Dr. Taner Erdoğan, Arş. Gör. Gökhan Umutlu, yüksek lisans öğrencileri Oktay Zırhlı ve Mustafa Oğur, 3.sınıf öğrencileri Esra Özoğuz, Birsen Kesgin ve Uğur Can’ın yer aldığı çalışmanın analizleri, Mersin Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Sporcu Performans Analizi ve Biyomekanik Laboratuarları’nda gerçekleştirildi.

2014 yılında faaliyete başlayan ve bu tarihten itibaren akademik faaliyetlerin yanı sıra olimpiyat hazırlıklarını sürdüren milli eskrim, 1.lig hentbol ve bölgesel lig futbol sporcularının performans testlerini de gerçekleştiren Sporcu Performans Analizi ve Biyomekanik laboratuarları, rektör Prof. Dr.Suha Aydın’ın proje sahibi olduğu ve proje yöneticiliğini Prof. Dr. Burak Çimen’nin, proje koordinatörlüğünü ise Yrd. Doç. Dr. A. Taner Erdoğan ve Araş. Gör. Figen Dağ’ın yürüttü projeyle hayata geçirilmişti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım