Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’ndan Babalar Günü Mesajı

0
76

mersin-valisi-babalar-gunu

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu Babalar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Toplumun çekirdeği olan aile, toplumsal değerlerimizin yaşatıldığı, kültür ve geleneklerimizin nesilden nesle aktarıldığı en önemli sosyal yapıdır. Bizim geleneğimizde de babalar, toplumdaki sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma gibi üstün değerlere dayanan güçlü aile yapısının temel direğidir. Babalar aynı zamanda aile için saygı, sorumluluk, güven ve güvence sembolüdür.

Adaleti, paylaşmayı, dayanışmayı ve sorumluluğu simgeleyen babalarımız, aile değerlerimizin korunmasında, adalet, paylaşma, sorumluluk, sevgi, saygı, otorite gibi hayati değerlerin kuşaktan kuşağa aktarılmasında belirleyici bir rol üstlenmektedir.

Dünyaya geldiğimiz andan itibaren bizlere sevgi ve şefkatle yaklaşan, büyük bir sorumluluk örneği sergileyerek daima yanımızda olan babalarımız, her türlü çileye göğüs gererek, ailesinin mutluluğunu kendi mutlulukları sayar, evlatlarının kişiliklerinin şekillenmesinden başlayarak onları geleceğe güvenle hazırlamak için özveriyle çaba harcamaktadırlar. Hayatımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız babalarımız, aile içerisinde üstlenmiş oldukları görev ve sorumluluklarını büyük bir özveri ile yerine getirmektedirler.

Bu bakımdan, babaların sadece bu özel günde değil, her zaman gönüllerinin hoş tutulması, babalarımıza karşı sevgi, saygı ve vefa duygusunun bir gereğidir. Bu anlamlı günde, babasız büyümek zorunda kalan yetimlerimize sahip çıkılmasının, onların yüzlerinin güldürülmesinin de önemli olduğuna inanıyorum.

Babalar günü vesilesiyle hayatı boyunca maddi ve manevi bütün imkânlarını ailesi için seferber eden, çocuklarına karşı müşfik ve merhamet sahibi olan, tecrübeleriyle her zaman yol gösterici olan başta şehit babalarımız olmak üzere tüm babaların Babalar Günü’nü kutluyor, kendilerine aileleriyle sağlıklı, mutlu, uzun yıllar diliyorum.

Hasan Basri GÜZELOĞLU
Mersin Valisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here