Örtü Altı Tarım Çalışanlarının Sağlığı ve İş Güvenliği Çalıştayı Düzenlendi

0
245

Mersin Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Mersin Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliğiyle “Örtü Altı Tarım Çalışanlarının Sağlığı ve İş Güvenliği Çalıştayı” düzenlendi.

Örtü altı yetiştiricilikte iş sağlığı ve güvenliği konularındaki sorunlar doğrultusunda çözüm önerilerinin, iyi uygulama örneklerinin geliştirilmesini ve yaygınlaştırılmasını amaçlayan çalıştay, 6-7 Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleşti.

Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde düzenlenen çalıştayın açılış konuşmaları; Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’ndan Dr. Mustafa Kemal Başaralı, İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı’ndan Dr. Bülent Gedikli, üniversitemiz İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Zeki Yarar, Erdemli Belediyesi Başkan Yardımcısı Niyazi Yıldız, Mersin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Mehmet Akbaş tarafından yapıldı.

Çalıştayın konuşmacıları ise Dr. Koray Kenziman, Dr. Bülent Gedikli, Dr. Özgür Bilek, Uzm. Dr. Abdülsamet Sandal, Dr. Garip Yarşı, Ferda Yarpuzlu, Yılmaz Kilim, Sevginaz Ballı, Ahmet Çağrıcı, Bülent Aytekin, Prof. Dr. Ali Naci Yıldız, Prof. Dr. Zeki Yarar, Prof. Dr. Nurcan Köleli, Prof. Dr. Gülden Ersöz oldu.

Seracılığın tanımı, türleri, ekonomik boyutu, örtü altı tarım çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliği konularının irdelendiği çalıştayda katılımcılar ayrıca Mersin’in farklı örtü altı üretim alanlarını ziyaret etti.

Düzenlenen etkinlik, çalıştay raporunun sunumunun ardından Ekim ayında yapılması planlanan çalıştayın amaç ve içeriğinin belirlenmesiyle sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here