Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Öğrencileri Ödüle Doymuyor

0
46

rts-ogrenci-odul1

Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri, film projeleriyle yurt içi ve yurtdışından ödüller almaya ve üniversitemizin adını başarıyla duyurmaya devam ediyor.

Öğrencilerimiz, Aydın Doğan Vakfı tarafından nitelikli medya çalışanı yetişmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen 26. Genç İletişimciler Yarışması’ndan da ödülle döndü.

33 üniversitenin iletişim fakültelerinden 1351 öğrencinin farklı branşlarda 1057 çalışma ile katıldığı yarışmada, öğrencilerimiz Murat Kandemir, Onur Otacı ve Erhan Özelsancak’ın Yapım-Yönetim dersi kapsamında çektikleri “Göz” adlı kısa film, Seçici Kurul tarafından üçüncülük ödülüne değer bulundu.

Öğrencilerimiz ödüllerini Hürriyet Gazetesi yazarı Vahap Munyar’ın elinden aldı.

Tören sonunda Aydın Doğan Vakfı Kurucusu ve Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Senem Duruel Erkılıç’a berat takdim etti.

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerine iki sevindirici haber de yurtdışından geldi. 4. Sınıf Yapım Yönetim dersi kapsamında çektiği “Cafe de Kitap” adlı kısa filmiyle öğrencimiz Emrah Cevher, 9. Boston Türk Filmleri Festivali Belgesel ve Kısa Film Yarışması’nda kısa film kategorisinde “Özel Mansiyon” ödülünü kazandı.

Yağız Aydın ve Mert Güler adlı öğrencilerin 4. Sınıf Yapım Yönetim dersi kapsamında çektikleri “Elmayı Yemek” adlı kısa filmse, Bay Area Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali’nde (Bay Area International Children Film Festival) gösterim hakkı kazandı. Festivalde ödüllerin Ocak ayında açıklanacağı bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here