Şair Yazar Zehra Beyazıt’ın İmza Günü 7 Mayıs’ta

0
158

Güney Havadis Gazetesi tarafından 2015-2016 yılının Başarılı Yazarı ve Şairi Ödülüne layık görülen Şair-Yazar Zehra Beyazıt, “Denizi Coşturan Kumsal Aşkı” ve “Hayatın Kıyısındaki Kadınlarımız” kitaplarının imza gününe hazırlanıyor.

Aslen Hatay Samandağ’lı olup yıllardır Mersin’de yaşayan, iş ve siyaset hayatının renkli kişilikleri arasında yer alan Zehra Beyazıt, edebiyat alanında da başarılı çalışmalar yürütüyor. “Hayatın Kıyısındaki Kadınlarımız” ve “Denizi Coşturan Kumsal Aşkı” adlı iki eseri bulunan Beyazıt, 7 Mayıs 2016, Cumartesi günü saat 16.00’da İçel Sanat Kulübü’nde düzenlenecek imza ve söyleşi gününde dostları ve takipçileri ile bir araya gelerek, “Yılın Başarılı Yazarı ve Şairi” seçilmesinin haklı gururunu paylaşacak.

Zehra Beyazıt Kimdir?
Hatay’ın Samandağ ilçesinde doğdu. 1990 yılında Mersin’e yerleşti. “Hatay Peynircilik” şarküteri işletmesinin sahibi, aynı zamanda iki çocuk annesidir. Siyaset hayatı boyunca CHP’nin kadın kollarında gönüllü çalışan Beyazıt, 2007 ve 2011 Genel Seçimlerinde Mersin Milletvekili Aday Adayı ve 2010 yılında CHP Parti Meclisi Üyesi Adayı olmuştur. Kadın hakları savunucusu olarak, 2004-2008 yılları arasında KA-DER Mersin Şubesi yönetiminde yer aldı. 2009-2012 yılları arasında KAS-DER Mersin Şubesi kurucu yöneticisi olarak görev yaptı. 1990 yılında kurucu yöneticisi olduğu Hataylılar Derneği Mersin Şubesi üyesi olup, uzun yıllar Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi’nde kadın sorunları üzerine çözüm önerilerini aktardı.

TRT-1 Radyosu tarafından örnek ve başarılı iş kadını seçildi. 2014 yılında Mersin Büyükşehir Belediyesi Geleneksel 13. Karacaoğlan Şiir Akşamları ödülünü aldı. Çekimleri tamamlanan ve yakında vizyona girecek olan “Muna” adlı sinema filminde rol aldı.

Yılların birikimi olan şiirlerini 2014 yılında kitaplaştırarak “Denizi Coşturan Kumsal Aşkı” şiir kitabının birinci baskısı 2014 Haziran ayında, ikinci baskısı 2014 Ekim ayında yayımlandı. “Hayatın Kıyısındaki Kadınlarımız” kitabı 2015 yılında yayımlandı.

Beyazıt halen, CHP Mersin İl Delegesi ve Sivil Toplum Komisyonu üyesidir.

zehra-beyazit-kitap1 zehra-beyazit-kitap2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here