Dolar : Alış : 4.8357 / Satış : 4.8444
Euro : Alış : 5.6599 / Satış : 5.6701
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin34°CAçık

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şampiyon Öğrenciler Kupa Sevincini Başkan Genç’le Paylaştı

30 Ekim 2014 - 124 views
Ana Sayfa » Güncel » Şampiyon Öğrenciler Kupa Sevincini Başkan Genç’le Paylaştı

huseyin-polat-egitim-uygulama-yenisehir-belediyesi1

Hüseyin Polat Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Spor Kulübü Öğrencileri kazandıkları şampiyonluk kupasını Başkan İbrahim Genç’e takdim etti.

Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından Antalya’da 21-23 Ekim tarihleri arasında mental düzeyde yapılan Akdeniz Bölge Şampiyonluğu’nda birincilik kupasını kazanan öğrenciler kupa sevincini Başkan Genç’le paylaştı.

Kulüp Başkanı Gökhan Arsu Yaptığı açıklamada; Şu an sekiz branşta 43 lisanslı öğrencimiz bulunmaktadır. 13 sporcumuzda Milli Takım’da mücadele ediyor. Bu gün kazandığımız şampiyonluk kupasını size getirerek mutluluğumuzu sizinle paylaşmak istedik. Çünkü Mersin’de amatör spora ve özellikle bunlar içerisinde engelli spor kulüplerine sizin kadar destek ve yardımda bulunan başka bir belediyemiz yok. Engelliler için yaptığınız bu çalışmaları yakından takip ediyoruz. Sizin tarafınızdan yapılan ve şu an gerçekten de amacına uygun olarak faaliyet gösteren engelliler eğitim parkınız çok yerinde bir yatırım oldu. Ayrıca engelliler spor kulüplerine yapmış olduğunuz malzeme yardımlarını basından takip ediyor ve duyarlılığınızı takdir ediyoruz. Bizim de bazı eksikliklerimiz var, umarım bizim sorunlarımıza da yardımcı olabilirsiniz, dedi.

Başkan Genç’te yaptığı açıklamada; Hüseyin Polat Eğitim ve Uygulama Okulu ile bizim daima sıcak bağlarımız oldu. Okullarının ve spor kulüplerinin eksikliklerini elimizden geldiğince çözmeye çalıştık. Bundan sonrada yardımlarımız devam edecek, çünkü bu çocuklar gerçekten farklı ve daha çok sevgi ve ilgiye ihtiyaç duyuyorlar. Bu çocukları topluma kazandırmak hepimizin ortak görevi olmalıdır.

Yenişehir Belediyesi olarak tüm engellileri kapsayacak olan büyük bir projemiz var. Bizim yapacağımız bu engelliler merkezi, yanlız görme engelliler veya zihinsel engelliler için değil tüm engellileri kapsayan bir tesis olacak. Her engelli kendi ihtiyaçlarına göre bir mekan bulacak ve faaliyet yapacak. Burada 300 kişilik ve 150 kişilik iki salon olacak, büyük bir kafeteryası ve çok sayıda atölyesi ile komplike bir tesis olacak. Biz bu projeyi yaşama geçirmeden önce engelliler dernek başkanları ile görüşerek karşılıklı fikir alış verişinde bulunacağız. Yapılacak bu tesiste nelerin olması gerektiği, ihtiyaçlarının neler olduğunu öğreneceğiz. Doğruyu bir seferde yapabilmek için onların görüş ve istekleri bizim için önemli. Yılbaşına doğru bir basın toplantısı yaparak bazı projelerimizi kamu oyu ile paylaşacağız, dedi.

huseyin-polat-egitim-uygulama-yenisehir-belediyesi2

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım