Dolar : Alış : 5.6825 / Satış : 5.6928
Euro : Alış : 6.5678 / Satış : 6.5797
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Seyit Özananar: “Bu İşin Hakkını Vermek İçin Yola Çıktık”

27 Şubat 2015 - 233 views
Ana Sayfa » Seçim » 2015 Milletvekili Seçimi » Seyit Özananar: “Bu İşin Hakkını Vermek İçin Yola Çıktık”

seyit-ozananar-chp-mersin2

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Aday Adayı Seyit Özananar, 7 Mart’ta yapılacak olan temayül yoklamasının üyelerin eline geçmiş bir fırsat olduğunu belirterek, “Benim felsefem tabanla dayanışmadır. Partimize emek verenleri sizler biliyorsunuz. 7 Mart’ta tercihinizi bu bilinçle yapın. Biz yola halk için mücadele etmek ve bu işin hakkını vermek için çıktık” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Aday Adayı Seyit Özananar, seçilmesi halinde klişeleşmiş milletvekilliği anlayışıyla hareket etmeyeceğini ve halkın taleplerini yerine getirmek için çalışacağını söyledi. Siyasete girdiği günden bu yana siyesetteki felsefesinin tabanla dayanışma üzerine kurulu olduğunu vurgulayan Özananar, buradan hareketle, halkın taleplerine kısa sürede cevap verebilmek adına, hem Mersin’de hem de Ankara’da sürekli açık olacak birer irtibat bürosu kuracaklarını açıkladı.

PARTİLİLERDEN YOĞUN İLGİ

Seyit Özananar, seçim gezilerine partisinin Akdeniz ve Toroslar İlçe Başkanlıklarını ziyaret ederek başladı. İlk günkü ziyaretleri kapsamında saat 13.00’da Akdeniz İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Özananar’ı İlçe Başkanı Mustafa Sekendur ile İlçe Yönetimi karşıladı. Özananar daha sonra 15.00’da Toroslar İlçe Örgütü’nde partililerle bir araya geldi. Özananar’ı burada da Toroslar İlçe Başkanı Burhanettin Erdoğan ve Yönetiminin yanı sıra partililerden oluşan yoğun bir kalabalık karşıladı. Buluşmada ilk sözü alan Toroslar İlçe Başkanı Burhanettin Erdoğan, 7 Mart’ta yapılacak olan temayül yoklamasına dikkat çekerek şunları kaydetti:
“Değerli arkadaşlar, biliyorsunuz ki 7 Haziran seçimleri ile ilgili Genel Merkezimiz bir ön seçim kararı aldı. Ayın 7’sinde de ön seçim olacak. Bu düşünceyle milletvekili aday adayı arkadaşlarımız ziyaretlerini yapıyorlar. Kendilerine biz de gerekli ihtimamı gösteriyor, hoş geldin diyoruz. Adaylarımızın hepsinin buraya layık olduğunu düşünüyoruz. Üyelerimizin de gerekli desteği vereceğine inanıyoruz. Bu bakımdan bu tür konuşmaları da biz genellikle aday adayı arkadaşlarımıza bırakıyoruz. Kendilerine hem hayırlı olsun diyor hem de hoş geldin diyerek teşekkür ediyoruz.”
Erdoğan’ın konuşmasının ardından söz alan Seyit Özananar konuşmasına teşekkür ederek başladı. Eski Yüksek Disiplin Kurulu Üyeliğine ve geçmiş dönemlerdeki milletvekili ve belediye başkan adaylıklarına dikkat çeken Özananar, “Hepiniz beni az çok tanıyorsunuz. Yüksek Disiplin Kurulu Üyeliğim, milletvekili ve belediye başkan adaylıklarımla parti içinde aktif olarak görev aldım. Sizlerin de desteğiyle yıllardır Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını taşımaya çalışıyoruz.” dedi.

“TAKDİRİ SİZE BIRAKIYORUZ”

Genel Merkezin 7 Mart’ta ön seçim yapılması yönündeki kararının önemini vurgulayan Özananar, “O nedenle biz de sizlerle yüzleşmeye geldik. Yani takdiri size bırakacağız. Bizleri sizler değerlendireceksiniz. Sizleri Ankara’da temsil edecek arkadaşları tespit edeceksiniz. Bu seçimlerimizde tabii ki belli kriterleri gözetmenizde fayda var. Emek ve hizmet genel anlamda sizin ölçünüz olacaktır.” şeklinde konuştu.

“ANKARA’DAKİ YÜREĞİNİZ OLACAĞIM”

Seçimlerden sonra tabanın sorunlarının sahiplenilmediği yönünde şikayetlerden haberdar olduğunu belirten Özananar, “Ben sizler için aktif olarak görev yapan bir arkadaşınızım. Sizlerin orada yüreği olacağım, taleplerinizi karşılayacak, kapısını çalacağınız bir adam olacağım. Bunun için de sizden destek istiyorum. 7 Mart günü hepinizin orada olup, gerekli şekilde bize sahip çıkmanızı bekliyorum. Siyasette uzun soluklu olabilmek zordur. Siyaset enteresan bir şey. Ailenden, işinden, sosyal hayatından, pek çok şeyden fedakarlık yapıyorsun. Bu bir emektir. Bu emeğin takdir edilmesi gerekiyorsa sizlere bir fırsat verildi. Takdir size aittir. Değerlendirmenizi yapacak, sizleri temsil edecek arkadaşları Ankara’ya taşıyacaksınız. Ben de onlardan biriyim.Tüm üyelerimizin desteğini bekliyor, teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“İKTİDARIMIZIN YOLU TABANLA BÜTÜNLEŞMEDEN GEÇİYOR”

Konuşmasının ardından partililerle sohbet eden Seyit Özananar, tabanı, halkı sahiplenmenin önemini vurgulayarak, “Halk ilgi, alaka ve kendi içinden bir insan istiyor. Yanına gittiği zaman rahatça kapısını çalabileceği, sorunlarını sıkıntılarını anlatabileceği insanları istiyor. Ve sokakta bir el mesafesinde yakın olmasını istiyor. Tabanımızla bütünleşir, birlikte hareket edersek, bunu Mersin’de ve bölgemizde sağlayabilirsek başarılı oluruz. Çünkü sorunun temelinde partiliyi tanımamak, sahiplenmemek, problemlerine ortak olmak yatmaktadır. Eğer biz bunu bu bölgede, Mersin’de oturtabilirsek başarılı oluruz, hem de genele yayılırsa iktidara geliriz. Bizim iktidarımızın yolu buradan geçiyor. Hepimiz birbirimizi seveceğiz, partimize emek verenlerimize sahip çıkacağız. Ankara’da da onları kovalayacağız ve Mersin için hizmet edecek olanları seçmeye çalışacağız. Yarın seçtiğiniz insanlar halkın içinde olacak. Yani sadece yukarıda olmayacak. Yukarıda olduğu sürece, Ankara politikalarına endeksli çalıştıkları sürece biz iktidara gelemeyiz. Bu sebepten ön seçimler sizin için bir fırsattır.” dedi.

“TABANLA KOPUK OLAN SİYASETÇİ, SANDIĞA OY TAŞIYAMAZ”

Tabanla kopuk olan siyasetçinin sandığa oy taşıyamayacağını ifade eden Özananar şöyle devam etti: “Özellikle bu noktaya dikkat etmenizi rica ediyorum. Günübirlik siyaset değil, o anki mevsimlik siyaset değil; partimizin geleceği için yarınlarda mücadele edecek arkadaşlarımızı özellikle tercih etmenizi rica ediyorum. Benim yıllardır ön seçimle ilgili hep mücadelem oldu. Ama ne yazık ki ikinci defadır bir ön seçim yakaladım. 2007’de ilk siyasete girdiğimde yakaladım, bir de şimdi. Bu seçmenin eline geçmiş bir fırsattır. Hesap görme zamanı derler ya, işte o gün sizin gününüzdür. 7 Mart’ta partimizi iktidara taşıyacak seçimi yapın. Milletvekili seçilmem durumunda, siz bize taleplerinizle geleceksiniz, biz de sizin için mücadele edeceğiz. Hem burada hem Ankara’da irtibat büromuz olacak ve kısa sürede sorunlarınızın çözülmesi adına muhataplarınız olacak. Klişeleşmiş milletvekili olmayı düşünmüyorum ben. Burada mutlak surette bir ofis olacak. Sizlerin her türlü sorununu iletebileceği arkadaşlarımız olacak. Biz bu işin hakkını vermek için yola çıktık. Mutlu Mersin, umutlu Türkiye için desteklerinizi bekliyorum.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım