Dolar : Alış : 5.5498 / Satış : 5.5598
Euro : Alış : 6.3900 / Satış : 6.4015
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin29°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 939 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

SODEM’den Yenişehir Belediyesi’ne Ödül

16 Mart 2016 - 211 views
Ana Sayfa » Belediye » SODEM’den Yenişehir Belediyesi’ne Ödül

yenisehir-belediyesi-odul

2011 yılında kurulan, Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışını yaygınlaştırmak, ortak bir dil kullanımı ile başarılı belediyecilik uygulamalarını Türkiye’de ve dünyada güçlü bir algıya dönüştürmek amacı ile kurulan Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği’nin (SODEM) belediyeler buluşması ve yerel yönetim ödülleri etkinlikleri İzmir Seferihisar’da gerçekleştirildi.

500 projenin, 14 farklı dalda değerlendirilen proje yarışmasında Yenişehir Belediyesinin 15 projesi dereceye girerek, fuaye de sergilendi, bunlar Atatürk Kültür Merkezi, Fuar Merkezi, Engelli Merkezi, Engelliler Parkı, Amatem, Kadın Sığınma Evi, Yenişehir Belediyesi Anaokulu, Hentbol Salonu, Özgecan Gençlik Merkezi, Rekreasyon Alanı, Eğriçam Futbol Sahası, Gazi Anaokulu, Zübeyde Anaokulu, Yenişehir Belediyesi Aş Evi, Şifalı Bitkiler Parkı olarak sergilendi, ve Yenişehir Belediyesinin bu projeleri ön plana çıkarak ödül töreninde ilgi odağı oldu. Seçici kurul’un tüm projeler arasından tek projeye ödül verme kararından dolayı Kültür-Sanat-Turizm alanında Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ödüle layık görüldü.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, SODEM’in düzenlediği, iki günlük bu buluşmanın çok verimli bir etkinlik olduğunu söyleyerek, “Yaptığımız projeleri kamuoyu ile paylaşma imkanı bulduk. Belediye başkanlarımız gerçekten son derece başarılı projelerin altına imza attılar. Şimdi ‘bizim belediye başkanlarımız başarılıdır’ dememizin ötesinde, bunların kamuoyuna yansıması çok önemli. Bu bağlamda jüri üyelerimiz eminim zorlandılar ama güzel projeleri bize tanıtma imkanı buldular, katkılarından dolayı yürekten teşekkür ediyorum ve belediye başkanlarımızı da kutluyorum” dedi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç’ de; Ben her zaman bir Belediye de Belediye Başkanının düşüncesi neyse Belediye de o dur derim. Göreve geldiğimiz günden itibaren temel ilkemiz olan Sosyal belediyecilik anlayışı içinde projelerimizi hayata geçiriyoruz. Bu buluşma kapsamında SODEM üyesi belediyelerin projelerinin tanıtılması, başarılı belediye projelerinin teşvik edilmesi amaçlarıyla düzenlenen yarışmada da ne kadar doğru projelere imza attığımızı daha iyi anladık. Önümüzde ki yıllarda da yapmış olduğumuz çalışmalara devam edeceğiz dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım