Son Dakika! CHP Mersin İl Başkanı Belli Oldu

0
243

son-dakika

YENİŞEHİR GÜNDEM ÖZEL HABERİDİR

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Yönetimi geçici kurulu bugün gerçekleştirilen MYK toplantısında belirlendi.

CHP Genel Merkezinden edinilen bilgiye göre CHP Mersin İl Başkanlığı’na Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği Başkanı ve Mersin Karadenizliler Derneği Başkanı Eczacı Abdullah Özyiğit atandı. Özyiğit Mersin’in tanınmış ve sevilen isimlerinden biri olmakla birlikte CHP Mersin Milletvekili Adaylarından Zehra Özyiğit’in de eşi.

CHP Mersin İl Yönetimi Geçici Kurulu Üyeleri:

Abdullah Özyiğit (Başkan)
Erdal Çapar
Fatma Sema Alagöz
Fuat Bora Yorulmaz
İhsan Çınar
Mehmet Çiçek
Tevfik Karafakılı

abdullah-ozyigit

Abdullah Özyiğit Kimdir?

1966 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Trabzon’un Sürmene ilçesinde tamamladı. 1988 yılında Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. 1991 yılında Mersin’de Özgün Eczanesi’ni açarak serbest eczacılık hayatına başladı.

1995-1997 yıllarında 25.Bölge Mersin Eczacı Odası Genel Sekreterliği görevini yürüttü.

1999 yılı Mayıs ayında İçel Ecza Kooperatifi Yönetim Kurulunda görev aldı. 2003 yılından 2008 yılına kadar Güney Ecza Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlık görevini sürdürdü.

2003 yılında Türk Eczacılar Birliği II.Başkanlığı görevini yürüttü.

2001 yılı itibariyle Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulunda göreve başladı. 2008 yılında TEKB Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etti. Halen TEKB Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Ayrıca Mersin Karadenizliler Derneği Başkanlığı görevini de sürdüren Özyiğit, geçmiş dönem CHP Mersin Milletvekili Adayı Zehra Özyiğit’in de eşidir.

(Not: 23.10.2014 tarihinde tekrar güncellenmiştir. İlk etapta Av. Ayla Gündoğdu listede yer alırken, listeden çıkarılarak yerine Av. Sema Alagöz görevlendirilmiştir.)

YENİŞEHİR GÜNDEM ÖZEL HABERİDİR

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here