Tarsus’a Üniversite Müjdesi

0
27

CHP Mersin Milletvekili ve Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, Mersin Tarsus ilçesinde üniversite kurulacağını müjdeledi.

Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı açıklamasında, “Mersin kamuoyunun talepleri doğrultusunda Tarsus’a üniversite kurulması için hazırladığımız ve 14 Nisan’da Meclis Başkanlığına sunduğum kanun teklifim çerçevesinde; teklifimden yaklaşık  1 ay sonra konu Bakanlar Kurulunca gündeme alınarak Tarsus’ta üniversite kurulması ile ilgili yapılan çalışma 1/721 esas numaralı kanun tasarısı ile 1 Haziran’da gerçekleştirilen TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda görüşülmüştür.” dedi.

Tarsus’a üniversite kurulması için verilen çabaların karşılık bulmasının sevindirici bir gelişme olduğunu belirten Aytuğ Atıcı; “tarihte üniversiteler kenti olarak anılan, 54 ilden daha büyük nüfusa sahip olan Tarsus, kurulacak üniversite ile tarım, ticaret ve turizm potansiyellerini harekete geçirecek; çağdaş yöntemlerle bilimin ışığında daha hızlı kalkınarak, halkın refahı artacaktır. Tarsus Teknoloji Üniversitesi’nin Tarsus’a ve tüm Türkiye’ye şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here