Dolar : Alış : 4.8357 / Satış : 4.8444
Euro : Alış : 5.6599 / Satış : 5.6701
HAVA DURUMU
hava durumu

mersin34°CAçık

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 52 Kategoride 938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Tekin Bingöl’ün Mersin Ziyaretinde Yumruk Yumruğa Kavga!

21 Ekim 2014 - 162 views
Ana Sayfa » Güncel » Tekin Bingöl’ün Mersin Ziyaretinde Yumruk Yumruğa Kavga!

tekin-bingol-chp-mersin

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Örgütü, Örgüt Yönetimleri ve Yurtdışı Örgütlemelerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl’ün kriz çözmek için geldiği Mersin’de ortam daha da gerildi. İl yöneticilerinin birbirine girdiği kavgada yumruklar havada uçuştu.

Aynı gün 13 Yönetim Kurulu üyesinin istifasıyla Mersin İl Yönetim Kurulu’nun düşmesinin ardından Mersin örgütlerinin genel durumunu görmek ve istifa eden yöneticilerle görüşmek üzere bugün Mersin’e gelen Tekin Bingöl’ü ilçe başkanları ve istifa eden yöneticiler karşıladı.

Parti binası önünde kısa bir açıklama yapan Bingöl,“Çok kısa süre içerisinde Mersin’de derlenip toparlanacağız. Mersin’de sıkıntı yok. Yenileme ihtiyacı söz konusudur”dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bingöl, CHP tüzüğü gereği, aynı gün içinde yönetim kurulundan yarıdan bir fazla istifa söz konusu olduğunda o kurulun il de olsa ilçe de olsa düştüğünü ifade ederek, bu çerçevede Mersin’deki istifaları Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) geniş bir şekilde değerlendirdiklerini söyledi. Bingöl, “Sonuçta Mersin İl Yönetimi’nin düştüğüne karar verildi. Bundan sonra yapacağımız bir geçici kurul atamak. Bildiğiniz gibi kayyum mahkeme tarafıyla atanan kurulların adıdır ama biz geçici kurul atayacağız. Geçici kurulumuzu atamadan önce Mersin’deki partili arkadaşlarımla bir değerlendirme yapmak istedim. Arkadaşlarımızın görüşlerini alıp, daha objektif, Mersin’i kucaklayacak, önümüzdeki süreçteki gelişmeleri daha nitelikli bir şekilde herkesi kucaklayan, toplayan, birleştiren bir anlayışla hareket edecek bir geçici kurul oluşturmanın gayreti içinde olacağız” diye konuştu.

tekin-bingol-chp-mersin-il

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ilçe başkanlarını bazı yönetici ve partilileri dinledi.

Açıklamasının ardından Mersin İl Başkanlığı binasına çıkan Bingöl’ün partilileri dinlemeye devam ettiği sırada çıkan kargaşada istifa etmeyen il yöneticisi Süha Özen’in istifa eden gruptaki il yöneticisi Ender Can Kayıhan’a yumruk attığı ve Kayıhan’ın da Özen’e aynı şekilde yumrukla karşılık verdiği görüldü. Çıkan arbede diğer partililerce yatıştırılmaya çalışıldı. Kargaşa ortamını ve yumruklaşmaları gören Bingöl’ün fazlaca gerildiği gözlendi. Çıkan tartışmalar esnasında konuşmaları sıklıkla kesilen Bingöl’ün sinirlenerek masaya yumruğunu vurduğu ve “Bu örgüte seçim dahi çok, gerekirse atama yaparım” diyerek tepki gösterdiği öne sürüldü.

Tüm bu yaşanan gelişmeler sonucunda CHP Mersin İl Yönetiminin geleceği konusunda kongre ve atama seçeneklerinin düşünüldüğü ve genel seçimlerin erkene alınması olasılığı da düşünülerek sürpriz bir atama kararının alınabileceğinin de kulislerde konuşulduğu belirtildi.

Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl Mersin Milletvekillerinin de görüşlerini alacağı bildirildi ve genel merkezde bir değerlendirme yapıldıktan sonra kararın bu hafta içinde açıklanması bekleniyor.

Haber Kaynağı: Vadi Sağdıç (HaberlerMersin.Com) & Yenişehir Gündem

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Yazılım